Archiwum 2004/2005

Strona główna
Aktualności
Społeczność szkolna
Podręczniki
Plan lekcji
Projekty
Rekrutacja
Rzecznik Praw Ucznia
Bezpieczny Internet
Wieści pedagoga
Wieści psychologa
Harcerstwo
SKKT Bezdroża
Świetlica
Po lekcjach...
Sport
Nasi Przyjaciele
Kronika
Publikacje nauczycieli
Szkolne Echo
Ciekawe strony

 


Wakacje, wakacje, wakacje, wakacje............

Upragniony dzień dla wszystkich uczniów nadszedł. 24 czerwca uroczystość rozdania świadectw. Uśmiechnięte twarze uczniów, bo są nagrody i słoneczna pogoda zapowiada możliwość kąpieli.
      Na podsumowaniu całorocznej pracy społeczność szkolna złożyła podziękowania sponsorom śniadań dla uczniów. Podziękowania otrzymali: miejscowa Caritas Parafialna oraz pan Radziszewski z międzyrzeckiej piekarni.
       Po raz pierwszy Nagrody Burmistrza rozdano na apelu szkolnym. W tym roku otrzymali je: Agnieszka Gajda z klasy VI B oraz Jakub Ratajczak z klasy VI A.

Pożegnanie klas szóstych

23 czerwca na popołudniowej uroczystości pożegnaliśmy najstarszych uczniów szkoły. Zanim panie wychowawczynie rozdały nagrody i wyróżnienia, wszyscy zaproszeni goście wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu szóstoklasistów. To był ich udany sprawdzian końcowy. Potem kwiaty i słowa podziękowań. A na koniec udana zabawa. Wszyscy cieszyli się radością Kamila i Paulinki. Zabawę trzeba było zakończyć, bo następnego dnia rozdanie świadectw.
Zobacz więcej...

Dzień Rodzica w klasie trzeciej

Dziewczynki i chłopcy z klasy trzeciej postanowili połączyć Dzień Matki  oraz Dzień Ojca w jeden Dzień Rodzica. 22 czerwca zaprosili więc swoich rodziców na wspólne spotkanie z wychowawczynią panią Małgorzatą Waśkowską. Wierszami i piosenkami wyrazili swoją wdzięczność za trud wychowania i nauczania nie tylko rodzicom, ale i swojej pani.

 

 


Doskonałe mleko - bo świeże

Od 17 do 19 czerwca czworo naszych uczniów (Kamila Soszka, Anna Wawrzyniak, Agnieszka Gajda oraz Jakub Ratajczak) kibicowało w Zakopanem naszym skoczkom w zawodach na igielicie o Puchar Dobrego Mleka. Wyjazd sponsorowała mleczarnia z Wolsztyna, która przez cały rok dostarczała do szkoły mleko. Nasi reprezentanci na własne oczy podziwiali nie tylko Małysza czy Mateję, ale też piękne widoki Tatr. Liczymy na powtórkę tego wyjazdu za rok i dziękujemy sponsorowi. Opiekę nad wycieczkowiczami sprawowała pani dyrektor - Alicja Błochowicz.


W ramach Dni Międzyrzecza nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Reprezentanci klas II - III stanęli w szranki w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Ziemi Międzyrzeckiej. Magdalena Perdon, Dominik Kałek oraz Filip Dziedzic wykazali się szeroką wiedzą na temat swego regionu i zdobyli I miejsce. Opiekunka, pani Aneta Bernaś ufundowała zwycięzcom smaczną pizzę, by lepiej odczuli smak zwycięstwa.

12 czerwca rozstrzygnięto także konkurs plastyczny Zabytki architektury mojej małej ojczyzny. I miejsce w kategorii klas IV - VI zdobyła uczennica klasy piątej Adrianna Gielniewska, która nagrodę odebrała z rąk samego Burmistrza, pana Tadeusza Dubickiego.


6 czerwca w ramach programu Bezpiecznie na rowerze odbyło się badanie stanu technicznego i prawidłowego wyposażenia rowerów (hamulce i oświetlenie) naszych uczniów. Przeglądu 70 rowerów dokonali dwaj policjanci z międzyrzeckiej drogówki. Każdy właściciel roweru na zakończenie otrzymał od sierżanta sztabowego, Jarosława Rodaka, Paszport Roweru, książeczkę Bezpiecznie na rowerze oraz element odblaskowy.

Teraz nasi uczniowie będą jeździć bezpieczniej, bo na sprawnym sprzęcie. Więcej o tej akcji można przeczytać na stronie: www.akademiajazdy.pl


W Dniu Dziecka w szkole odbyły się zawody sportowe. Fotoreportaż w dziale SPORT

 


RADOŚĆ!!! Nasz Strażak nr 1, Jakub Ratajczak, uczeń klasy VI A, 29 maja w Rakszawie niedaleko Łańcuta  pokonał 31 uczestników zwyciężając w XXVIII finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Niejeden zawodowy strażak pozazdrościł mu wiedzy historycznej na temat pożarnictwa w Polsce. Oprócz satysfakcji Kuba cieszy się dyplomami podpisanymi przez Prezesa OSP, Waldemara Pawlaka, pucharem oraz kamerą cyfrową, którą będzie mógł utrwalać swoje wrażenia z wycieczki do Serbii. Niech przykład Kuby będzie dla wielu z Was przykładem, że systematyczną pracą można wiele osiągnąć.

 

 

Jakub - strażak z wychowawczynią, opiekunką konkursu oraz samą panią Dyrektor.


Od 16 do 21 maja 38 uczniów z klas I - VI przebywało na zielonej szkole w Toruniu. Jak było, możesz dowiedzieć się oglądając fotoreportaż.....


9 maja odbył się Szkolny Dzień Unii Europejskiej. Uczniowie mieli za zadanie opracować folder wycieczki do trzech dowolnych krajów Unii. Należało zmierzyć liczbę kilometrów do przemierzenia, wybrać środek transportu, polecić coś interesującego do zwiedzenia i zaproponować specjał kulinarny danego kraju. Propozycje wycieczek okazały się kuszące, bo projektodawcy wcale nie liczyli się z groszem, marząc o wielkiej wygranej w totolotka. Torba cukierków czekoladowych przypadła obu klasom szóstym. Więcej w Fotogalerii...


3 maja wszyscy międzyrzeczanie obchodzili święto uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była uroczysta msza w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha, a potem złożenie wiązanek kwiatów pod ważnym pomnikiem w naszym mieście - pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Wśród świętujących nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły.


22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klas I - III wzięli udział w  konkursie ekologicznym, który zakończył się wspólnym ogniskiem. Natomiast klasy IV - VI postanowiły sprawdzić, co kryje się pod ziemią w okolicach Pniewa, wioski nieopodal Międzyrzecza. Wielu uczniów po raz pierwszy było w tych stronach i nie kryło zdziwienia tym, co zobaczyli. Otóż zwiedzali poniemieckie fortyfikacje tzw. Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Historię tych umocnień bardzo ciekawie opowiadał pan Tadeusz Świder. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zapraszam na stronę: http://www.bunkry.pl/

Fotoreportaż z wyprawy w bunkry.


W kwietniu Jakub Ratajczak, uczeń klasy VI A, wziął udział w dwóch konkursach. W jednym wykazał się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w drugim natomiast wiedzą na temat pożarnictwa. Oprócz pamiątkowych dyplomów Kubę jeszcze czekają eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Będziemy trzymać kciuki za naszego kolegę i życzymy Mu powodzenia.

Kiedy my zwiedzaliśmy MRU, Kuba zmagał się z kolejnymi pytaniami w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. No, i wywalczył I miejsce w etapie wojewódzkim. Teraz przed nim eliminacje centralne. Kuba, jesteśmy z Tobą. Gratulujemy i cieszymy się, że w naszym gronie mamy TAKIEGO STRAŻAKA!


12 kwietnia troje uczniów z klasy trzeciej - Karolina Lewandowska, Filip Dziedzic oraz Łukasz Leja - reprezentowało szkołę na turnieju PO ROZUM DO GŁOWY, organizowany przez SP - 2 w Międzyrzeczu. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Organizatorom dziękujemy za miłą zabawę.

Fotoreportaż


7 kwietnia uroczystą mszą św. pożegnaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II.


5 kwietnia szóstoklasiści stanęli do swojego pierwszego ważnego egzaminu. Przedstawiciele z poszczególnych grup byli obecni przy otwarciu przesyłki z arkuszami testów. O godzinie 900 rozpoczęło się wielkie pisanie. Na wyniki musimy poczekać do czerwca. Na pewno będzie dobrze.

Fotoreportaż


23 marca br. uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami pięknego czytania różnych tekstów związanych ze zbliżającymi się świętami Wielkiejnocy. Wszyscy przygotowali ciekawe utwory, ale nagrodami książkowymi można było nagrodzić tylko trzy osoby, a były to: Agnieszka Gajda z klasy VIb, Pamela Cybulska z klasy IV oraz Maja Matla z klasy I. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Najważniejsza w tym konkursie okazała się chęć do czytania. Konkursy czytelnicze na pewno wejdą już do kalendarza imprez szkolnych.

Fotoreportaż


22 marca 2005 r. odbył się już po raz siódmy Międzyszkolny Turniej Orto-Gra dla uczniów klas
I - III. Do rywalizacji w dziedzinie ortografii stanęły zespoły ze szkoły w Bukowcu, z Kaławy,
ze SP nr 2, SP nr 3 oraz drużyna gospodarzy. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, ale i przysłów. Były także zadania wymagające napisania poprawnie trudnych wyrazów. Komisja oceniała również drużyny kibiców.
Po prawie dwugodzinnych zmaganiach, gdy szala zwycięstwa przechylała się na różne strony, ostatecznie zwyciężyli uczniowie z SP-2, którzy na rok zabrali Puchar Przechodni.  Następne miejsca zajęli uczniowie ze szkoły w Kaławie,
z Bukowca. Gospodarze minimalnie wyprzedzili uczniów z SP-3. Przy całej wiedzy zawodników ważny był również łut szczęścia, by dobrze rzucić kostką, a tego niestety nie da się już tak wyćwiczyć.
Najlepszymi kibicami okazali się uczniowie z Kaławy, natomiast uczniowie z Bukowca odpowiedzieli poprawnie na najwięcej pytań.
Organizatorki panie mgr Aneta Bernaś oraz mgr Izabela Iwan serdecznie dziękują sponsorom nagród:
 • Sklepowi Logos,
 • Państwu Danucie i Mirosławowi Matlom,
 • Państwu Justynie i Krzysztofowi Handszuhom
 • firmie MOW Międzyrzecz.
Fotoreportaż...

Dnia 24.02.2005 r. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas I – III  „Ortografia na wesoło" o tematyce bajkowej. W zabawie uczestniczyły  3-osobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy. Zaangażowani byli również kibice, którzy przedstawiali bohaterów bajkowych. Wszyscy bawili się świetnie. Zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodami, a kibice słodyczami. Organizatorki konkursu: mgr Małgorzata Waśkowska, mgr Bernadeta Toczek – Kaczmarek i mgr Anita  Kaczmarek zapraszają do udziału za rok.


16 lutego nasi reprezentanci wzięli udział w  gminnych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Do dalszego etapu zakwalifikował się Jakub Ratajczak z klasy VI A. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.


14 lutego rozstrzygnęliśmy konkurs na pocztę walentynkową. Najwięcej listów i kartek otrzymały dziewczęta. Te najszczęśliwsze tego dnia, bo obdarzone wieloma dowodami sympatii to: Martyna Klimczuk, Renata Porwisz, Anita Wittmann, Dorota Bazydło, Zuzanna Bazydło, Angelika Humeniuk, Kinga Byczyńska oraz Bernadetta Klimczuk. W nagrodę dziewczęta otrzymały poduszki w kształcie serc oraz sercowe lizaki. Poduszki, jak co roku, ufundował pan Zdzisław Kaczmarek. Dziękujemy!


FERIE       FERIE      FERIE       

Już od piątku 28 stycznia cieszymy się feriami. W poniedziałek grupa 50 uczniów doskonale bawiła się na basenie Słowianka w Gorzowie. We wtorek chętni uczniowie mogli sobie potańczyć na zabawie karnawałowej. W środę odbędą się zajęcia sportowe, w czwartek można będzie pobuszować sobie po Internecie. Natomiast w piątek wyjazd do teatru w Zielonej Górze na spektakl Pinokio. Karnawał - fotoreportaż.


30 stycznia obchodziliśmy 60. rocznicę wyzwolenia Międzyrzecza. W ostatni piątek przed feriami na ten temat rozmawialiśmy na lekcjach języka polskiego i historii. W niedzielę w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły kwiaty pod pomnikiem złożyły Benia Klimczuk i Ada Gielniewska.


27 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego. Komisja sędziowska wyróżniła następujących uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na eliminacjach gminnych. Są to:

 • Maja Matla - klasa I

 • Jarosław Kosicki - klasa IV

 • Katarzyna Skotnicka - klasa V

 • Anna Wawrzyniak - klasa V

 • Jakub Ratajczak - klasa VIA

 • Agnieszka Gajda - klasa VIB

Gratulujemy i życzymy połamania języka w dalszych eliminacjach.


Pełną parą trwają przygotowania do wyboru patrona szkoły. Jeden z kandydatów nadesłał Szkolnemu Echu odpowiedzi na pytania zadane przez naszych redaktorów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w całości. Wywiad

14 stycznia uczniowie klasy V oraz VI A i VI B stanęli w szranki w Turnieju Z mitologią na Ty. w dwunastu konkurencjach wykazali się  sprawnością fizyczną, wiedzą na temat mitów greckich, umiejętnościami aktorskimi, plastycznymi. Pisali również list do Zeusa, układali zdania z frazeologizmami, rozpoznawali bóstwa greckie po ich atrybutach. Zwyciężyła grupa z klasy VI A. Dla wszystkich uczestników tego turnieju Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek. Zmaganiom zawodników kibicowali uczniowie z klasy czwartej.
Fotoreportaż...

22 grudnia w klasach odbyły się spotkania opłatkowe, które poprzedził koncert kolęd i pastorałek. Obejrzeliśmy także etiudę teatralną na temat zbliżających się świąt. Opiekę artystyczną nad młodymi artystami sprawowali p.A. Błochowicz oraz p.S. Filus.
Fotoreportaż...

 Obudź w sobie pasję czytania

   16 grudnia pod patronatem pana Wojciecha Derwicha w naszej szkole odbył się Świąteczny Konkurs Głośnego Czytania. Każdy uczestnik w ciągu pięciu minut miał płynnie, wyraziście i z odpowiednią intonacją zaprezentować wybrany przez siebie fragment utworu o tematyce bożonarodzeniowej. Do konkursu przystąpili reprezentanci wielu klas. Teksty prezentowane przez dzieci były różnorodne. Jedne mówiły o przygotowaniach do świąt, inne o przeżywaniu samych świąt, jeszcze inne o tym, jak zwierzęta pamiętają o świętach. Komisja Konkursu  nagrodziła  dwie uczennice za oryginalne interpretacje wybranych utworów. Była to Maja Matla z klasy I oraz Ewelina Wittke z klasy V.

    Na zakończenie uczniowie podziękowali Panu Wojciechowi za dotychczasową opiekę i wspieranie naszej szkoły w różnych dziedzinach.  

    Nad całością przebiegu Konkursu czuwała pani Marzena Domańska.

 
6 grudnia do naszej szkoły zajechał z workiem prezentów św. Mikołaj. Uczniowie z niecierpliwością czekali na tego upragnionego gościa. Klasy prześcigały się w dekorowaniu klas i wyplataniu wieńców adwentowych, które miały ozdobić drzwi do poszczególnych klas.  Najwspanialszym momentem było wręczanie prezentów. Św. Mikołaj okazał się bardzo łaskawy dla wszystkich, bowiem nikt nie pozostał bez paczki. A jak to wszystko wyglądało, zajrzyj tutaj.

5 grudnia wzięliśmy udział w kiermaszu świątecznym, który został zorganizowany  z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Skwierzynie. Do kiermaszu przystąpiło również Gimnazjum nr 1 z Międzyrzecza oraz Szkoła Podstawowa z Bukowca. Szkoda, że zabrakło na kiermaszu innych szkół międzyrzeckich. Na przygotowanie  ozdób świątecznych mieliśmy tylko dwa tygodnie, ale zdążyliśmy. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele. Gdy jedni z papieru wyczarowywali bożonarodzeniowe cudeńka, inni piekli pierniczki. Nie zabrakło chętnych do sprzedaży, mimo że była to wolna niedziela. Uczniowie w mikołajkowych czapkach zachęcali międzyrzeczan do kupna ozdób świątecznych. Organizatorzy zadbali, aby handlujący i kupujący mogli rozgrzać się gorącą herbatą i posilić pożywną grochówką wojskową. 

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. 

Fotoreportaż


9 listopada uroczystym apelem uczciliśmy Święto Niepodległości. Utworzony oddział legionistów przypomniał znane pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom przez dzieje. Jakub Ratajczak i Michał Szpiganowicz otrzymali nagrody książkowe za najlepszą wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

  Uczniowie naszej szkoły pamiętali o zbliżającym się Święcie Zmarłych. W piątek poszczególne klasy odwiedzały pobliski zapomniany cmentarz, aby zapalić znicz na grobach.

Wycieczka do Wrocławia. Czytaj....


12 października odbyła się wielka uroczystość - Pasowanie Pierwszoklasistów.Więcej...


2 października obchodziliśmy Święto  Pieczonego  Ziemniaka. Więcej...


                28 września w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Europejski Dzień Języków.

Każdy mógł się wykazać znajomością języka niemieckiego. W konkursie brały udział wszystkie klasy.

Klasy I – III miały następujące konkurencje:

 • śpiewanie piosenki „Ich bin Felix”

 • układanie puzzli przedstawiające poznane liczby od 1 do 12

 • krótki wywiad dotyczący danych personalnych

Dzieci bardzo chętnie brały w tym udział, wszyscy wykonywali zadania fantastycznie. Zaangażowanie uczniów było tak duże, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Klasy IV –VI  zmierzyły się z następującymi zadaniami :

 • podróż balonem

 • zaszyfrowany tekst

 • zabawa ze słownikiem

 • łączenie wyrazów w zdania

 • wyszukiwanie czynności

 • tangram

 • europejska układanka

                 Uczniowie musieli się wykazać znajomością państw, które graniczą z Niemcami, zasadami gramatyki oraz spostrzegawczością. Umiejętność posługiwania się słownikiem niemieckojęzycznym była dla uczniów też bardzo ważna. Dzięki temu każdy miał szansę sprawdzić swoją wiedzę z języka niemieckiego.

                 Wszyscy, którzy brali udział, wykonali zadania bardzo dobrze z nielicznymi błędami, ale na szczególną pochwałę zasłużyli uczniowie klasy VIb, którzy swoją obecności pokonali pozostałe klasy i bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach. Jedyna klasa, która niestety nie brała udziału w konkursach, to klasa VIa.


17 września ruszyła akcja Sprzątanie świata. Nasza szkoła również włączyła się do niej. Uczniowie klas I-III sprzątali teren wokół szkoły, natomiast klasy IV-VI porządkowały teren dawnych basenów i stadionu. Większość śmieci, to brudy pozostawione przez dorosłych. Najwięcej śmieci zebrała klasa V. Wypadło więcej niż jeden worek na jednego ucznia.

Ostatnia aktualizacja:

2012-10-19 22:09