Oddziały przedszkolne
Twoje dane - Twoja sprawa

Święto Pieczonego Ziemniaka - impreza integracyjna

Już od wielu lat na początku jesieni świętujemy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na początku dzieci w klasach wykonywały prace plastyczne z ziemniaków i za pomocą ziemniaków.

Dzięki uprzejmości pana Huberta Zeha z Żółwina uczniowie mogą wziąć udział w prawdziwych wykopkach i przyjrzeć się jesiennym pracom polowym na roli. Na wyznaczone pole wszyscy w odblaskowych kamizelkach doszli piechotą. Każda klasa chciała nazbierać jak najwięcej wiaderek ziemniaków. A największą frajdą było wyszukiwanie najmniejszego i największego ziemniaka.

Dla strudzonych wędrówką i zbieraniem ziemniaków w szkole czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie kucharki (zupa pomidorowa i pieczone kiełbaski), rodziców (smakowite ciasta) oraz przez pana Jasia (pieczone w ognisku ziemniaki).

Na koniec poszczególne klasy przygotowały propozycje różnych konkurencji.

Mimo że tego dnia nie było zajęć lekcyjnych, to nie był to czas stracony. Nauczyciele mogli lepiej poznać swoich podopiecznych, a uczniowie przeżyli ciekawy dzień z rówieśnikami.

Akcja Sprzątanie Świata

Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja pod hasłem „Podaj dalej...Drugie życie odpadów” została przeprowadzona w piątek 16 września. Wzięli w niej udział uczniowie klas I, II, V i VI i młodsza grupa przedszkolaków. Dzieci otrzymały worki oraz jednorazowe rękawice i pod opieką wychowawców wyruszyły na wyznaczone wcześniej tereny. Zbierały porzucone papiery, folie, puszki, plastiki, butelki.

Akcja Sprzątanie Świata ma na celu zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Jest również sposobem na wyrobienie w młodym pokoleniu właściwych nawyków dbania o czystość w swoim najbliższym otoczeniu. To ważne wydarzenie corocznie podejmowane przez naszą szkołę jest jedną z form realizacji edukacji przyrodniczej i kształtowania zachowań proekologicznych.

1 września dzwonek obwieścił początek roku szkolnego. Wśród zebranych największą tremę mieli pierwszoklasiści i ich rodzice.

Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego i uczczenia minutą ciszy 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor powitała powracających po wakacjach wypoczętych uczniów i życzyła im samych dobrych ocen w ciągu roku. W ciepłych słowach do zebranych zwrócili się zaproszeni goście: pani Izabela Korejwo - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Międzyrzeczu, ksiądz proboszcz - Andrzej Kugielski oraz pan Dariusz Grabowski - przewodniczący Rady Rodziców.

Uroczystość zakończyły spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami.