12 października o godz. 1700 w poczet społeczności szkolnej przyjęliśmy uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowały panie: Izabela Iwan - wychowawczyni klasy pierwszej oraz Aneta Bernaś - wychowawczyni klasy drugiej.
              Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności dotyczące znajomości rozkładu dnia ucznia, śpiewania, liczenia, rysowania i znajomości prostych reguł ortograficznych. Swój pierwszy egzamin zdali na piątkę, dlatego bez żadnego sprzeciwu Pani dyrektor szkolnym ołówkiem dokonała pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Potem nastąpiło wręczenie szkolnych czapeczek i dyplomów gratulacyjnych.
              Natalia Purpurowicz w imieniu Samorządu Szkolnego życzyła pierwszakom  pomyślności w karierze szkolnej. Nowi uczniowie w prezencie od starszych kolegów dostali zakładki do książek. Pani Aneta Bernaś wręczyła pierwszakom książeczki SKO, by mogli uczyć się oszczędzania od najmłodszych lat.
              Następnie klasa druga zaprezentowała krótki program artystyczny. Był to dla nich pierwszy występ na forum szkoły. Program zakończył zespół wokalny pod kierunkiem pana Sławomira Filusa.
              Potem były słodkie upominki od Rodziców i pyszny podwieczorek w klasie. Teraz pozostała już tylko nauka, nauka.....