Kreatywni, twórczy, aktywni
Oddziały przedszkolne
Twoje dane - Twoja sprawa

Projekt Kreatywni, twórczy, aktywni – zajęcia edukacyjne dla uczniów i ich nauczycieli jest skierowany do uczniów i nauczycieli Zespołu Edukacyjnego Szkoła Podstawowa nr 4 oraz środowiska harcerskiego działającego przy szkole.
Realizacja projektu
Kreatywni, twórczy, aktywni – zajęcia edukacyjne dla uczniów i ich nauczycieli " jest odpowiedzią na zapotrzebowanie efektywniejszego kształcenia mieszkańców terenów wiejskich poprzez podniesienie jakości oferty edukacyjnej dla uczniów i nauczycieli z Zespołu Edukacyjnego SP 4 w Międzyrzeczu w okresie I-XII 2013 r. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom wzięcia udziału w atrakcyjnych formach edukacyjnych, które pozwolą rozbudzić ich pasje, pogłębić dotychczas zdobytą wiedzę oraz spędzić czas wolny w ciekawy sposób. Cele szczegółowe to:

• przygotowanie uczniów do twórczego i kreatywnego myślenia i działania,

•  rozwinięcie wśród uczniów talentów tanecznych,

• propagowanie wśród dzieci  form aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie,

• udoskonalenie wśród harcerzy technik harcerskich związanych z terenoznawstwem,

• poszerzenie wśród nauczycieli wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania.

Projekt Kreatywni, twórczy, aktywni – zajęcia edukacyjne dla uczniów i ich nauczycieli jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin realizacji projektu:

·         Realizacja projektu zaplanowana jest w okresie:
od 7 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. (z wyłączeniem okresu wakacji)

FORMY ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU
Kreatywni, twórczy, aktywni – zajęcia edukacyjne dla uczniów i ich nauczycieli

•  Twórczo myślę i działam - warsztaty dla uczniów kl. IV-VI w zakresie rozwijania kreatywności w myśleniu i działaniu.

• Lubię taniec - warsztaty taneczne dla uczniów kl. IV-VI w zakresie rozwijania uzdolnień tanecznych.

• Na przyrodniczym szlaku II – zajęcia edukacyjno-przyrodnicze (2 wycieczki oraz redagowanie kronik wyjazdów) dla uczniów z kl. I-VI promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu.

• W harcerskim kręgu – zajęcia  terenowe dla harcerzy podsumowujące całoroczną pracę w ramach działalności harcerstwa.

• Drama w nowoczesnym nauczaniu - warsztaty dla nauczycieli.

GRUPY DOCELOWE:

·         Uczniowie ZE Szkoły Podstawowej nr 4

·         Harcerze 6 DH Wagabunda

·         Nauczyciele ZE Szkoły Podstawowej nr 4

NIE ZWLEKAJ, ZAPISY ZARAZ PO FERIACH!!!

ZAPRASZAMY !!!

Twórczo myślę i działam

Zajęcia odbywają się w poniedziałki 1500 - 1630

Cele szczegółowe:

1. Ośmielanie uczniów i budzenie w nich wiary we własny potencjał twórczy.
  2. Zachęcanie do podejmowania działań twórczych w grupie.
  3. Stymulowanie ciekawości poznawczej oraz krytycznego myślenia.
  4. Trenowanie pamięci.
  5. Wzmacnianie świadomości własnej kreatywności.
  6. Angażowanie grupy w proces twórczego rozwiązywania  problemów rozbieżnych, czyli  takich, które można rozwiązać na wiele sposobów.
  7. Poznawanie zasad efektywnej komunikacji.
  8. Wzmacnianie poczucia własnej wartości, a jednocześnie budzenie szacunku i zaufania dla osób o odmiennych poglądach, osobowościach czy temperamentach.

Lubię taniec

W harcerskim kręgu

W dniach 22-24 marca 15-osobowy patrol 6 DH Wagabunda oraz uczniowie naszej szkoły pojechali do Warszawy na obchody 70 rocznicy Akcji pod Arsenałem.