Archiwum 2014/2015

Strona główna
Aktualności
Rekrutacja
Społeczność szkolna
Oddziały przedszkolne
Dokumenty szkoły
Podręczniki
Plan lekcji
Projekty EFS
Rzecznik Praw Ucznia
Bezpieczny Internet
Wieści pedagoga
Wieści psychologa
Harcerstwo
SKKT Bezdroża
Świetlica
Po lekcjach...
Sport
Nasi Przyjaciele
Kronika
Publikacje nauczycieli
Szkolne Echo
Ciekawe strony
Twoje dane - Twoja sprawa

 Wakacje, znów będą wakacje...

26 czerwca podsumowaliśmy mijający rok szkolny. Były podziękowania i nagrody dla tych, którzy swoją praca i nauką na to zasłużyli.  I świadectwa z promocją do następnej klasy.

Nasi szóstoklasiści nauczycielom dziękowali dzień wcześniej. Pokazali, że sześć lat nie poszło na marne. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. świetnie naśladowali swoich nauczycieli pokazując jak są doskonałymi obserwatorami.

Drodzy uczniowie wypoczywajcie i pamiętajcie o bezpiecznych zabawach.

 

Bezpieczne wakacje z Lupo

17 czerwca 2015 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie odbył się finał XVI Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Powiat międzyrzecki reprezentowała uczennica klasy VI naszej szkoły, Diana Fiedorowicz. Pokonała blisko 15 000 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z całego województwa lubuskiego, którzy przystąpili do konkursu.

Finaliści zmierzyli się z trudnymi konkurencjami. Diana bardzo dobrze poradziła sobie z „Miasteczkiem Ruchu Drogowego” ocenianym przez komendanta Wydziału Ruchu Drogowego KWP Gorzów Wlkp. oraz z Testem Wiedzy o Bezpieczeństwie składającym się z 30 trudnych pytań. Diana musiała wykazać się znajomością z zakresu: zasad ruchu drogowego, przeciwdziałania przemocy (w tym również cyberprzemocy), bezpieczeństwa na imprezach masowych, bezpiecznych zachowań i sposobów unikania zagrożeń, uzależnień i zdrowego trybu życia oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Na koniec trójka najlepszych uczniów weszła do ścisłego finału i zmierzyła się z zadaniem praktycznym z pierwszej pomocy przedmedycznej, którego celem było uratowanie człowieka - poszkodowanego rowerzysty.

Diana została wyróżniona i otrzymała atrakcyjne nagrody, w tym nowoczesnego smartfona.

Serdecznie gratulujemy!

Dzięki wsparciu finansowemu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Międzyrzeczu trzy uczennice naszej szkoły, Tosia, Zosia i Diana mogły pojechać 1 czerwca do Warszawy na II Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania. Wydział Promocji z Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu zadbał o koszulki z logo miasta dla naszej reprezentacji.

Podsumowanie projektu odbyło się na Stadionie Narodowym. O godz. 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: m.in.: Minister Administracji i Cyfryzacji, pan Andrzej Halicki, Lider Cyfryzacji i pełnomocnik ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji, pan Włodzimierz Marciński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pani Iwona Wendel, Poseł na sejm RP, pani Joanna Fabisiak, Poseł na Sejm RP i Zastępca Przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, pan Grzegorz Napieralski.

Najbardziej oczekiwana była część nieoficjalna, podczas której szkoły mogły zaprezentować swoje projekty wykonane w Scratchu. Organizatorzy umożliwili uczestnikom zwiedzanie Stadionu Narodowego. Zadbali o chwilę rozrywki w wykonaniu artystów z grupy Mimelo, którzy na kolorowych scenach rozmieszczonych wokół płyty stadionu prezentowali swoje cyrkowe umiejętności. Dla Mistrzów Kodowania ogłoszono konkurs na rymowankę o programie Scratch.

 

Od nowego roku szkolnego ruszą w naszej szkole regularne zajęcia w ramach programu Mistrzowie Kodowania.

Już od roku uczniowie z Czwórki korzystają z programu Internetowy Teatr dla Szkół.

Telewizja Polska Oddział w Gorzowie podglądał przedszkolaków podczas przedstawienia. Reportaż

Sukces Weroniki

Nasza recytatorka z klasy II, Weronika Milewska, wystąpiła 21 maja w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Kargowej. Występ Weroniki został nagrodzony wytypowaniem naszej recytatorki na Finał XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach, który odbędzie się w dniach 29 maja – 31 maja 2015 r. Ponadto Weronika uzyskała stypendium Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Oddział Wspieramy Młode Talenty.

Jesteśmy dumni z sukcesu Weroniki i życzymy jej dalszych sukcesów. Tutaj można obejrzeć występ Weroniki.

W dniach 29-31 maja 2015 w Starachowicach odbył się XXV Konkurs Recytatorski, w którym wzięłam udział jako laureatka naszego województwa. Razem ze mną na konkurs pojechali: jako opiekun szkolny Małgorzata Dziedzic oraz mama i dziadek. Nasza wycieczka do Starachowic rozpoczęła się podróżą nowoczesnym pociągiem do Warszawy.

To była moja pierwsza, tak długa podróż pociągiem. Stolica powitała nas pięknym, słonecznym porankiem. Do Starachowic z Warszawy jechaliśmy busem. Na miejscu zostaliśmy zakwaterowani w bursie - takim szkolnym hotelu. Mój występ recytatorski odbył się w sobotnie przedpołudnie. Na sobotni wieczór organizatorzy zaplanowali dla wszystkich uczestników konkursu wycieczkę kolejką wąskotorową, ognisko i wspólną zabawę. W niedzielę odbyła się uroczysta gala i rozdanie nagród. Tym razem nie udało mi się wygrać, ale planuję kolejne udziały w konkursie.

W drodze powrotnej czekały na mnie różne atrakcje - odwiedziłam w Warszawie EMPIK i otrzymałam piękne książki, które były nagrodą za udział w konkursie. Podróż do domu upłynęła mi w wesołej atmosferze, a z konkursu wyniosłam miłe wspomnienia oraz mnóstwo nowych znajomości. Pragnę podziękować Pani Dyrektor za umożliwienie mi udziału w tak prestiżowym konkursie oraz Pani Gosi za opiekę, towarzystwo i atrakcje podczas podróży.

 WERONIKA MILEWSKA

 

 

 

Ogólnopolski sprawdzian szóstoklasisty

1 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do pierwszego  ważnego w swojej edukacji szkolnej egzaminu. Reprezentanci poszczególnych grup sprawdzili, czy testy nie były naruszone. Z pozytywnymi emocjami rozwiązywali poszczególne zadania. Wyniki poznają dopiero pod konie maja.

 

Nasi artyści

 W styczniu tego roku, w ramach wewnątrzszkolnego konkursu recytatorskiego, zostali wyróżnieni uczniowie: Antonina Czujko (kl.I), Weronika Milewska (kl.II), Kinga Ogrodowczyk (kl.II), Piotr Piela (kl.II) i Greta Kozibroda (kl.IV).

Dnia10.02.2015r. wzięli oni udział w prezentacjach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzeczu. Dzielnie pokonali tremę i zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie. Rada Artystyczna w składzie: p. Anna Zadłużna i p. Marta Pohrebny przyznała tytuł laureata Weronice Milewskiej i Piotrowi Pieli. Tym samym Weronika i Piotruś zostali nominowani do etapu powiatowego.

  Etap powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego przyniósł kolejne sukcesy. Piotr Piela wywalczył wyróżnienie. Weronika Milewska zdobyła tytuł laureata i nominację na etap wojewódzki, który odbędzie się 21 maja 2015r. W Kargowej.

Dnia 09.03.2015r. odbyły się w naszej szkole przesłuchania do Konkursu Piosenki. Wzięło w nim udział 23 dzieci z klas I-VI oraz przedszkola. Uczestnicy prezentowali jeden utwór z repertuaru piosenek dziecięcych o zróżnicowanej tematyce. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Zuzanna Makarewicz, Maja Huczko, Julia Jędraszak, Aleksandra Stutko, Damian Kawałek, Wojciech Kaźmierczak, Monika Hanke oraz Wiktoria Najderek.

Kolejne przesłuchania odbyły się dnia 25.03.2015r. w Międzyrzeckim Domu Kultury. Na przesłuchaniach prezentowali się uczniowie z gminnych szkół i przedszkoli (w sumie aż 78 uczniów). Uczestnicy podzieleni byli na IV kategorie wiekowe. Rada Artystyczna wytypowała z naszej szkoły do Gminnego Konkursu Piosenki Maję Huczko, Julię Jędraszak i Damiana Kawałka.

Dnia 28.03.2015r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki w Domu Kultury w Międzyrzeczu. Na gali wystąpiło 20 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Talent muzyczny z naszej szkoły zaprezentowali: Maja Huczko w piosence „Czekoladowa historyjka”, Julia Jędraszak w piosence „Randka z tatą” oraz Damian Kawałek w piosence „Za mały”.

 

Nasze gratulacje.

M.Drożdżyńska, K.Mokrzycka

Nareszcie wiosna

Dnia 20 marca 2015r. uczniowie z gimnazjum, szkół podstawowych, przedszkoli i m.in. uczniowie naszej szkoły wybrali się z okazji Dnia Wiosny na plac obok Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, aby świętować ten ważny dzień.

Uczniowie naszej szkoły stworzyli dwie marzanny. Jedna z nich była wykonana przez uczniów klas I-III, a druga przez klasy IV – VI. Na plac doszliśmy pieszo. Podczas drogi nieśliśmy marzannę i graliśmy na instrumentach, by przywitać wiosnę. Towarzyszyli nam policjanci, którzy pilnowali naszego bezpieczeństwa na drodze. Na placu gościliśmy panią z sanepidu, która przypomniała nam o higienie zębów. Następnie nadszedł czas na spalenie naszych marzann. Było ich wiele, więc przywitanie wiosny trwało dość długo. Strażacy, których także gościliśmy, rozpalili ognisko i czuwali nad naszym bezpieczeństwem, by w razie pożaru zgasić ogień. Na szczęście nie musieli tego robić. Po skończonym świętowaniu wróciliśmy autobusem do szkoły.

Święto wiosny jest zawsze uroczyście obchodzone w szkołach, ale w tym roku było wyjątkowo ciekawe. Mam nadzieje, że ta tradycja świętowania będzie nadal podtrzymywana przez nauczycieli i nas uczniów.

Alicja Minta

 

 

20 marca

Światowy Dzień Jamy Ustnej

Z tej okazji w szkole odbył się cykl pogadanek mających zwiększenie świadomości problematyki higieny jamy ustnej. Pielęgniarka szkolna, pani Alina Adamczak, opowiadała uczniom, jak dbanie o czystość jamy ustnej ma wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Ponadto przypomniała dzieciom funkcje zębów i zasady dbania o nie.

 

W czasie ferii zimowych chętni uczniowie uczyli się kodowania. Początkowo podchodzili do zajęć bardzo niepewnie. Jednak już po pierwszych zajęciach ich pomysły na kodowanie były coraz ciekawsze.

 

 

 

28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych

W szkole podjęto działania mające na celu:

  1. Diagnoza tendencji w grupie: zachowań bezpiecznych czy ryzykownych.

  2. Wypracowanie listy danych, których nie należy upubliczniać w Internecie.

  3. Poznanie internetowych zasad dobrego wychowania.

  4. Uświadomienie uczniom, że w sytuacjach trudnych warto szukać pomocy . Wskazanie potencjalnych źródeł pomocy (świadomość do kogo zwrócić się z pomocą).

  5. Wypracowanie zasad bezpiecznego spotkania z osoba nieznajomą.

 W styczniu odbyły się zajęcia warsztatowe z klasą I oraz w klasach IV-VI. Uczniowie po krótkiej pogadance oglądali filmy z udziałem K. Hołowczyca i  dopowiadali możliwe zakończenia przedstawionych historii. Starsi uczniowie wykonywali także plakaty o bezpiecznym zachowaniu się w Internecie. Szczególnie zwracali uwagę na zachowania młodych ludzi na Facebooku.

Konkurs Bóbr

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs Bóbr.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

  • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole,

  • przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,

  • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach,

  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,

  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.

Wśród uczniów  najlepsze wyniki osiągnęli:

Uczeń Punkty

klasy I-III

Antonina Czujko 

52,5

Aleksandra Stutko  45
Jakub Kłos  41,25
Wiktor Gomuła  40
Piotr Piela  37,5
Amelia Hołody  32,5

klasy IV-VI

Karolina Fiałka 55
Gabriel Baranowicz 47,5
Dominika Mazurek 36,25
   

Gratulujemy!

Konkursy przedmiotowe

W listopadzie w szkole odbyły się konkursy przedmiotowe. Do etapu rejonowego przeszli następujący uczniowie z klasy VI:

Przedmiot Uczniowie
język polski Alicja Minta
przyroda Karolina Fiałka
matematyka

Kamila Duda

Karolina Fiałka

Martyna Stępień

Święto Niepodległości w Czwórce

7 listopada szkoła uczciła 96 rocznicę odzyskania niepodległości  przez Polskę apelem przygotowanym przez uczniów klasy szóstej.  Była to lekcja patriotyzmu połączona wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych przez społeczność szkolną. Na koniec uczennica Dominika Mazurek odczytała list prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowany do uczniów i rodziców z okazji tego ważnego święta.

Następnego dnia  o godz. 9:50 chętni uczniowie naszej szkoły oraz zuchy i harcerze zebrali się przed bramą szpitala w oczekiwaniu na autobus, który miał nas zawieźć do Wędrzyna. Standardowo odbyła się kontrola stanu pojazdu przez policję i  okazało się, że autobus jest sprawny, ale niestety kierowca zapomniał prawa jazdy . Z małym opóźnieniem wyruszyliśmy w podróż. Gdy dojechaliśmy do celu, spotkaliśmy naszego znajomego przewodnika turystycznego – pana Przemka. Początek wyprawy rozpoczął się konkursem wiedzy na temat Święta Niepodległości. Wszystkie trafne odpowiedzi były nagradzane słodyczami. Następnie nasz przewodnik zapoznał nas z planem przebiegu Rajdu i wyruszyliśmy w trasę. Mijaliśmy dużo ciekawych elementów przyrody. Lasy o tej porze roku  wyglądały jak wielobarwne dywany z liści. Podziwialiśmy piękno przyrody. Szliśmy długo wyznaczonym szlakiem, a gdy nogi odmawiały nam posłuszeństwa, robiliśmy przystanki na odpoczynek i posiłek. Po drodze zobaczyliśmy dużo ciekawych kamieni, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. Robiliśmy sobie także dużo zdjęć, chcąc upamiętnić te piękne chwile.

Po dotarciu do celu czekało na nas ognisko i ciepły posiłek, który przygotowali trzej tatusiowie. Była pyszna zupa, pieczone kiełbaski i bekon. Odpoczywaliśmy bawiąc się w szałasie i biegając po polanie. Ok. godz. 14:00 wyruszyliśmy autobusem  w drogę powrotną.

Wszyscy, choć bardzo zmęczeni, to byli zadowoleni z wyprawy.

11 listopada poczet flagowy z naszej szkoły oraz zuchy i harcerze wzięli również udział w miejskich obchodach tego święta, które poprzedziła uroczysta Msza św. za Ojczyznę odprawiona w kościele św. Jana. Harcerze trzymali wartę przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego, a dziewczynki z pocztu flagowego złożyły przy pomniku wiązankę kwiatów.

Magdalena Duda

Gabriel Baranowicz

Dnia 17 października w czwartek o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia tegorocznej klasy pierwszej. Podekscytowane dzieci razem z rodzicami czekały na ten szczególny moment. Pierwszoklasiści uczyli się dzielnie na pamięć tekstów wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób. W końcu z ,,zerówkowiczów” mieli stać się uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4. To był  dla nich wielki zaszczyt, a zarazem coś wyjątkowego. W czasie uroczystości zrobiono dużo zdjęć, aby upamiętnić tę chwilę. Dzieci przy pomocy ,,wielkiego ołówka” były pasowane na uczniów przez niezastąpioną panią dyrektor - Alicję Utratę - Błochowicz.  Na rozpoczęcie nowego etapu w życiu i awansu na wyższy stopień w hierarchii uczniowskiej pierwszoklasiści otrzymali od władz miasta (z-ca Burmistrza, pani Agnieszka Olender oraz dyrektor GZO, pani Izabela Korejwo) gadżety odblaskowe, aby zapewnić bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Otrzymały również liczydła, które mają im pomagać na lekcjach matematyki, notatniki na ważne informacje i zapiski. Na uroczystości nie zabrakło również obecności przedstawicieli samorządu szkolnego:

- Gabriela Baranowicza – przewodniczącego,

- Marii Chudzińskiej – zastępcy,

- Jagody Wietrzyńskiej- skarbnika.

Wspierali oni swoją obecnością pierwszoklasistów i pomagali w rozdawaniu prezentów. Pod koniec uroczystości pasowania świeżo upieczeni uczniowie razem z klasą drugą uświetnili całą imprezę występami tanecznymi. Zatańczyli polkę, sambę i cha-cha.

Gabriel Baranowicz

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 02-września-2015 18:04