Archiwum 2005/2006

Strona główna
Aktualności
Rekrutacja
Społeczność szkolna
Oddziały przedszkolne
Dokumenty szkoły
Podręczniki
Plan lekcji
Projekty EFS
Rzecznik Praw Ucznia
Bezpieczny Internet
Wieści pedagoga
Wieści psychologa
Harcerstwo
SKKT Bezdroża
Świetlica
Po lekcjach...
Sport
Nasi Przyjaciele
Kronika
Publikacje nauczycieli
Szkolne Echo
Ciekawe strony
Twoje dane - Twoja sprawa

Kiedy wszyscy spokojnie wypoczywamy, szkoła szykuje się na rozpoczęcie roku szkolnego. A zmian szykuje się wiele. Na razie popatrzcie, a efekty zobaczycie we wrześniu na własne oczy.

9 lipca pani dyrektor Alicja Błochowicz oraz pani Marzena Domańska wzięły udział w obchodach 10-lecia istnienia 17 Brygady Zmechanizowanej im. gen. Dowbora Muśnickiego. W sali tradycji  na ręce pana dowódcy jednostki Mirosława Różańskiego  zostały wręczone podziękowania za dotychczasową współpracę.

 

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym zabrzmiał o 9.00. Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego. Poszczególni wychowawcy klas wymienili wyróżniających się w nauce uczniów. Pani dyrektor podziękowała przyjaciołom szkoły za wsparcie nie tylko finansowe. I potem najprzyjemniejszy moment - rozdanie świadectw w klasach. No i upragnione WAKACJE.

 

23 czerwca szóstoklasiści podsumowywali swój pobyt w szkole. Było na poważnie i z przymrużeniem oka. Zaczęło się od przekazania obowiązku pocztu flagowego. Później gratulacje i podziękowania za sukcesy w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. A na koniec autocharakterystyka klasy. Zresztą bardzo rzeczowa i celna.

 


W dniach 5 - 10 czerwca grupa uczniów z klas III - VI przebywała na Zielonej Szkole w Krakowie. Jak było, zobacz sam.

Dzień Dziecka upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze. Tym razem rozegrano nietypowe zawody sportowe w zespołach od klasy pierwszej do szóstej tak, by wszystkie drużyny miały jednakowe szanse. Rozgrywki zakończyły się wspólną dyskoteką na świeżym powietrzu.

 


9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Tego dnia uczniowie popisywali się znajomością języka niemieckiego. Klasy I - III zaprezentowały przedstawienie pt. W zoo. Natomiast uczniowie z klasy piątej i czwartej odegrali scenkę z lekcji języka niemieckiego, podczas której uczyli się o pogodzie w różnych krajach. Pamela Cybulska doskonale odegrała rolę nauczycielki. Nieco rozrywki wprowadziła klasa szósta rozgrywając podczas przerwy mecz piłki nożnej. Dopingowały im wysportowane chirliderki tańczące w rytm melodii utworu Schnappi. Całość programu została przygotowana przez panią Malwinę Środę. Uczniowie pokazali, że u naszych zachodnich sąsiadów doskonale się porozumieją.

 

Pamela jako pani Malwina prowadzi lekcję języka niemieckiego.

Chirliderki z klasy szóstej.


21 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Pojechaliśmy na teren MRU, by posprzątać po niefrasobliwych turystach. 15-osobowa drużyna  w tym samym czasie reprezentowała nas na I Nietoperzadzie w Nietoperku. Gdy wykonaliśmy swoje zadanie, dołączyliśmy do naszych "nietoperzy". W  Pniewie mogliśmy obejrzeć "nietoperzowe" scenki przedstawione przez poszczególne szkoły. Jak się okazało, nasi reprezentanci najlepiej wykazali się swoją wiedzą na temat życia nietoperzy i zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Ola z Malwiną wypatrzą każdy papierek.

Karolina i Jessica dwoiły się i czworzyły.

Kaśka i Agata tym razem nie zawiodły. Taniec Nietoperzyc. Odbiór zaszczytnej nagrody za pierwsze miejsce...

10 kwietnia gościliśmy w murach szkolnych ks. Adama Dyczkowskiego, Biskupa Zielonogórsko - Gorzowskiego. Uczniom udało się najpierw wciągnąć Księdza do wspólnej zabawy, by potem w skupieniu wysłuchać Jego katechezy. To było niezapomniane spotkanie nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli.

Dziewczynki ze scholiprzywitały szanownego Gościa "Barką". Ania i Ilona krótko przedstawiły naszą brać uczniowską. Czas na wspólną zabawę. Oj, przypomniały się ks. Biskupowi młode lata.

Spotkanie ks. biskupa z gronem pedagogicznym.

I nadszedł czas pożegnania.

 


7 kwietnia 5 uczennic z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Kaławie. Mimo że Ani, Monice, Gosi, Oli oraz Pameli nie udało się wygrać, to dziewczyny i tak sobie chwalą to, że mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Przed dyktandem dziewczyny siedzą bardzo zestresowane.

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami.


Orto - Gra w "Czwórce"

W czwartek 23 marca, jak co roku słowami piosenki: "W szkole czwórce dziś się razem spotykamy, do zabawy i nauki zapraszamy...", powitano uczestników VIII Międzyszkolnego Turnieju Ortograficznego dla klas I - III. Udział w zmaganiach ortograficznych wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Gminy Międzyrzecz. O wygranej w naszym konkursie decyduje znajomość ortografii, ale także łut szczęścia, bo jednym z elementów gry jest rzucanie kostką i pokonanie 38 pól gry planszowej. Obserwatorzy zabawy ortograficznej dopingowali, ile sił. Do końca nie wiadomo było, która szkoła wygra. Wszystkim szło świetnie. W atmosferze życzliwości i rywalizacji dzieci uczyły się, bawiły, śpiewały i mocno dopingowały swoich zawodników. Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja, do której powołano nauczycieli z poszczególnych szkół, a której przewodniczyła pani dyrektor
SP 4 mgr A. Błochowicz. Ostatecznie

  • I miejsce i Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Międzyrzecz zdobyła drużyna SP nr 3
    z Międzyrzecza,

  • II miejsce zajęła drużyna SP z Bukowca ,

  • III miejsce drużyna z SP nr 4 z Międzyrzecza,

  • nagrodę za wspaniały doping swych zawodników otrzymała SP nr 3 z Międzyrzecza

  • nagrodę za największą ilość poprawnych odpowiedzi otrzymała drużyna SP nr 2
    z Międzyrzecza.

W zorganizowaniu konkursu pomogli sponsorzy, dzięki którym nagrody otrzymały wszystkie drużyny. SPONSORAMI TURNIEJU BYLI:

 - Firma WIMAK Pana Wiesława Szablewskiego

 - Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

A. Bernaś I. Iwan


Ukazał się kolejny numer Szkolnego Echa. Zapraszamy do lektury. Tutaj możesz przeczytać najświeższy numer.

 

22 marca 2006 roku odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju wzięły udział 4 uczestniczki z naszej szkoły: Anna Wawrzyniak, Adrianna Gielniewska, Katarzyna Skotnicka i Katarzyna Terejko. Ada i Kasia Skotnicka znalazły się w pierwszej trójce. Będą reprezentowały nas w eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki!

Ada, Kasia oraz Ania rozwiązują test.

Kasia

 


Święto Kobiet w naszej szkole

Po dużej przerwie w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W rolach głównych przede wszystkim wystąpiły nasze znakomite piosenkarki oraz recytatorki. W tle reprezentowali się uczniowie klasy piątej. Wspaniałe widowisko zakończono życzeniami adresowanymi do wszystkich dziewcząt oraz Pań pracujących w naszej szkole.Magda pokazała, że trema jest dla niej czymś obcym.

Z tej Ilonki na pewno wyrośnie gwiazda aktorska.

Emilka nie tylko pięknie recytuje, ale i doskonale śpiewa.

Do klasy Weroniki już się przyzwyczailiśmy.
Ta Pamela to ma wyczucie muzyki! I Gosia pokazala swój talent muzyczny. Natalka i Kasia urzeczywistniły swoje marzenia, by zostać kobietą.

W ostatni dzień przed feriami został rozstrzygnięty konkurs walentynkowy. Najwięcej walentynek w szkole otrzymali: Kasia Skotnicka, Tomek Szablewski, Ada Puławska, Natalia Purpurowicz, Ada Gielniewska, Krzyś Cyranik, Pamela Cybulska oraz Ania Czop.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Świetlicę Środowiskową ARKA przy OPS w Międzyrzeczu. Do dalszego etapu przeszli: Katarzyna Skotnicka oraz Rafał Strugała.
Oto nasi reprezentanci


Za nami eliminacje szkolnego etapu konkursu recytatorskiego. Na szczeblu gminy reprezentować szkołę będą:

w kategorii klas I - III:         Nina Trochanowska klasa I

 

Nina oraz Ilona Pamela, Jarek, Ania i Natalia

                                       Ilona Garczyńska klasa III

w kategorii klas IV - VI:     Anna Wawrzyniak klasa VI

                                      Natalia Purpurowicz klasa VI

                                      Jarosław Kosicki klasa V

                                     Pamela Cybulska klasa V.

Gratulujemy!


Za nami bal karnawałowy i wybory królowej i króla balu. Zabawa się udała, humory wszystkim dopisywały. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek i coś do picia. Przy szalonych tańcach pragnienie dokuczało tancerzom. Uczniowie z klas I - III spełnili swe marzenia i przebrali się za różne postacie, nie brakowało księżniczek i diabłów. Na balu pojawili się Zorro, Hermiona, dwie Pipi i wiele różnych postaci. Taka zabawa znów za rok.

Dziewczyny z trzeciej klasy przebrane w komplecie. Kto kryje się pod tym przebraniem? Dalej w pląsy...., ...dalej w tany!
Kogo nagrodzić za pomysłowy strój? Komisja doceniła w końcu wszystkich przebierańców. Komu zostaną przyznane korony królewskie? Oto nasi szczęśliwcy: Dominika i Bartek.... ...oraz Kasia i Łukasz. Gratulujemy!

Również w świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie ze świetlicy prezentując jasełka. Nie zabrakło również kolęd zarówno w wykonaniu uczniów jak i nauczycieli. W przyszłym roku na pewno do grupy kolędników dołączą rodzice.


W przedostatni dzień przed przerwą świąteczną odbył się po raz drugi konkurs pięknego czytania utworów związanych z Bożym Narodzeniem. Chętnych zgłosiło się wielu, dlatego trzeba było przeprowadzić eliminacje. Każda klasa miała swego reprezentanta, nawet sąsiadujące z nami przedszkole przysłało swego przedstawiciela. Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom czytania, dlatego nie było tu zwycięzców i pokonanych. Taki konkurs jest świetną formą propagowania czytania książek. I to nie tylko od święta.


9 grudnia uczniowie z kilku klas wybrali się na Piękną i Bestię do Wrocławskiego Teatru Lalek. Jeszcze raz mogli zobaczyć, co może zdziałać zbawienna miłość oraz przekonanie, że nie należy przywiązywać wagi do pozorów. Po smacznym obiedzie uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach w Muzeum Narodowym. Młodsi wysłuchali ciekawej opowieści o Bożym Narodzeniu w sztuce, natomiast starsi poznali zwyczaje dawnych rycerzy.

 

Magda z Emilką dziękują aktorom za wspaniałą grę wręczając koszyk z świątecznymi piernikami.

W teatrze lalek wypada się sfotografować z kukiełkami.

Ciekawa opowieść o zwyczajach średniowiecznych rycerzy.

I na tej lekcji można było usłyszeć ciekawostki związane z Bożym Narodzeniem.

 

 VI Gala Mikolajkowa

 Drużyna składająca się z reprezentantów klas I - III wzięła udział w VI Gali Mikołajkowej organizowanej pod patronatem Burmistrza Międzyrzecza. Co prawda zajęliśmy czwarte miejsce, ale najważniejsza była zabawa. No i słodycze dla wszystkich dzieci ufundowane przez miejscowych przedsiębiorców. A jak było popatrzcie sami...

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada uroczystym apelem uczciliśmy 87 rocznicę odzyskania niepodległości. Poprzez wiersze i piosenki przypomnieliśmy sobie historię polskich symboli narodowych. Następnego dnia delegacja uczniów wzięła udział w miejskich obchodach tego święta.

 

 


28 października reprezentacja klasy czwartej brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy RUSZ GŁOWĄ przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.  Pytania dotyczyły wiedzy przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej, a także znajomości współczesnych przebojów. Oczywiście wygraliśmy, bo mieliśmy wspaniałych reprezentantów.

Nasza drużyna: Ania, Łukasz i Filip.

Co tu nie pasuje?

Trzeba się spieszyć, bo to zadanie na czas.

Z jakich baśni pochodzą te rekwizyty?

Szukamy nazw drzew.

Jaki narząd ludzkiego ciała wylosował Łukasz?

A tu czarno na białym widać, kto wygrał.

Ania odbiera nagrodę dla drużyny.

Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunkami i organizatorami.

 

12 października po przeszło miesięcznym stażu do grona uczniów Szkoły zostali przyjęci pierwszoklasiści. Na ich  twarzach widać było wielkie przeżycie. Życzymy im, by wytrwali w swojej obietnicy złożonej podczas tej uroczystości.

Zobacz więcej.......

 


1 października już po raz trzeci uczciliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Za pomoc przy organizacji imprezy dziękujemy panu Radosławowi Kaczkowskiemu za udostępnienie terenu szkoły w Stołuniu, Rodzicom uczniów (pyszne wypieki), Jednostce Wojskowej 5700 (smaczna grochówka oraz ratowanie z opresji), panu Pawłowi Radziszewskiemu (chleb) oraz  PTTK Oddz. Ziemi Międzyrzeckiej (konkurs krajoznawczy z nagrodami). Pogoda tego dnia wybitnie nam dopisała.

Zobacz więcej.....

 


30 września braliśmy udział w Święcie Obry, imprezie podsumowującej akcję Sprzątanie Świata. W grupie szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce wygrywając dla szkoły drukarkę, Szkolną Encyklopedię Języka Polskiego oraz pomoce do świetlicy.


19 września wzięliśmy udział w światowej akcji Sprzątanie Świata.  Zamiast pisemnej relacji  garść zdjęć.

Pierwszaczki pobierają worki. Zanosi się na solidne sprzątanie.

Nadszedł czas na pozowanie.

Trzecioklasiści pokazują, że mają już wprawę w sprzątaniu. To dla nich nie pierwszyzna.

Niech Świat "podziwia" nasze zbiory śmieci. Co na to mieszkańcy sąsiedniego osiedla?

A tu klasa piąta szykuje się na wyprawę w poszukiwaniu śmieci.

Karol dźwiga w worku kawałek kanapy. Komu się chciało taszczyć ją do lasu.

Klasa szósta to wytrawni poszukiwacze śmieci w lesie.

Czyż nie szkoda zaśmiecać tak piękne tereny?

I czwartakom "dopisało" szczęscie.

Czy te worki długo będą czekały na wywizienie?

 


Uroczystą Mszą św. i apelem na boisku szkolnym rozpoczął się kolejny rok nauki. Pani Dyrektor powitała zebranych i odczytała list od Burmistrza Międzyrzecza, którego reprezentował Pan Tadeusz Urbanek, dyrektor GZO. Następnie Wiktoria i Daniel z klasy drugiej przywitali pierwszoklasistów wierszykami. Po apelu pod opieką wychowawców uczniowie udali się do swoich klas.

Stremowani pierwszoklasiści oraz ich Rodzice.

Pani Dyrektor odczytuje list od Burmistrza Międzyrzecza.

Wiktoria i Daniel witają nowych uczniów.

Najstarsi uczniowie, którzy już myślą o czekających na nich nowych obowiązkach.

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

1.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2005 r.

2.

Zimowa przerwa świąteczna

23 - 31 grudnia 2005 r.

3.

Ferie zimowe:

13 - 26 lutego:
Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie,
Małopolskie, Świętokrzyskie,
Wielkopolskie

4.

Wiosenna przerwa świąteczna

13 - 18 kwietnia 2006r.

5.

¨    Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej:

¨    dodatkowy termin sprawdzianu
    w szkołach

4 kwietnia 2006 r. godz. 9.00

6 czerwca 2006 r. godz. 9.00

6.

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
w szkołach podstawowych

   4 kwietnia 2006 r.

    2 maja 2006 r.,

  16 czerwca 2006 r.

7.

Zakończenie rocznych zajęć
dydaktyczno - wychowawczych

  23 czerwca 2006 r.

8.

Ferie letnie

24 czerwca - 31 sierpnia 2006 r.

9.

Dodatkowym dniem wolnym od zajęć
w szkołach z 5 dniowym tygodniem pracy
może być po odpracowaniu:


31 października 2005 r.,

 Zakończenie pierwszego semestru przypada na 15 stycznia 2006 r.

 

Data ostatniej aktualizacji: 2012-10-19 22:30