Archiwum 2007/2008

Strona główna
Aktualności
Społeczność szkolna
Podręczniki
Plan lekcji
Projekty
Rekrutacja
Rzecznik Praw Ucznia
Bezpieczny Internet
Wieści pedagoga
Wieści psychologa
Harcerstwo
SKKT Bezdroża
Świetlica
Po lekcjach...
Sport
Nasi Przyjaciele
Kronika
Publikacje nauczycieli
Szkolne Echo
Ciekawe strony


 


Nareszcie wakacje!!! Dzisiaj zabrzmiał ostatni dzwonek, który obwieścił dwumiesięczny czas laby. Na apelu Pani Dyrektor podsumowała cały rok szkolny. Uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.


W naszej szkole zrodził się pomysł, by reaktywować drużynę zuchową i harcerską. W połowie odbył się rajd harcerski do leśniczówki w Kuligowie. Trasa liczyła ok. 10 km, ale opłacało się. W czasie odpoczynku dzieci poznawały pląsy i piosenki harcerskie. Harcerze z Przytocznej zorganizowali grę terenową. Ochotnicy do harcerstwa zmierzyli się po raz pierwszy ze strzelaniem z wiatrówki. Musieli wykazać się także umiejętnością przygotowania wiosennych kanapek oraz sprawnością fizyczną. Podsumowania tej rywalizacji dokonała dh Halina Matysik.

W czerwcu odbyło się kolejne spotkanie przyszłych zuchów zorganizowane przez dh Jagodę, Kasię, Klaudię oraz Igora I Rysia. Tym razem dzieci poznawały Prawo Zucha, pląsały i ruszyły na grę terenową.

Po wakacjach ruszają regularne zbiórki zuchowe, a może i harcerskie.

Czuwaj!

 

 

 

 

7 maja nasza szkoła gościła wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy szkolili nauczycieli, jak udzielać pierwszej pomocy w razie wypadku. Niebawem przeszkoleni nauczyciele przeprowadza cykl szkoleń w swoich szkołach. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali niezbędne pomoce. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy kurs.

 

 


Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 19 kwietnia b.r. na terenie Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu odbyły sie eliminacje powiatowe do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. V Ania Czop i Ilona Garczyńska oraz uczeń z kl. IV Bartek Duda. Zawodnicy zmierzyli się tradycyjnie z testem oraz torem sprawnościowym. I tym razem nasi uczniowie pokazali, że przepisy i jazda ekstremalna nie jest im obca. Pokonaliśmy wszystkie szkoły z powiatu zdobywając I miejsce i będziemy reprezentować Międzyrzecz 10 maja na zawodach wojewódzkich i walczyć o udział w finale ogólnopolskim. Przed ekipą mnóstwo pracy, ale wierzymy, że nam się uda.

Magdalena Duda


8 kwietnia  to dla szóstoklasistów ważny dzień, bowiem pisali swój pierwszy ważny egzamin. Na wyniki musza poczekać do 28 maja br., ale już teraz mogą sprawdzić, czy dobrze im poszło. Rozwiązania zadań znajdziecie na: http://www.cke.edu.pl/images/stories/Spr_08/co_sprawdz_a.pdf

 


X Jubileusz Turnieju „ ORTO-GRA”

W roku szkolnym 1998/1999 dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 4 wymyśliły jak zachęcić dzieci do nauki poprzez zabawę. W efekcie powstał pomysł zorganizowania Międzyszkolnego Turnieju pod nazwą „ ORTO-GRA”.

Za aprobatą dyrektora szkoły p.Macieja Rębacza oraz Burmistrza Miasta i Gminy p. Władysława Kubiaka pani Katarzyna Baczyk oraz Danuta Lutostańska rozpoczęły prace nad regulaminem oraz formą turnieju, a zadanie nie było łatwe. I tak w lutym 1999 roku odbył się I Międzyszkolny Turniej Ortograficzny o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Minęło 10 lat turniej wciąż się odbywa, w międzyczasie zmieniły się osoby prowadzące turniej.

Na 10 jubileuszowy turniej przybyli uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Międzyrzecz wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście , panie Katarzyna Baczyk i Danuta Lutostańska. W imieniu Burmistrza Gminy przybył pan Leszek Lisiecki.

Korzystając z okazji cała społeczność szkolna podziękowała paniom za tak świetny pomysł, dzięki któremu możemy co roku spotykać się na wspólnej zabawie , wykorzystując zdobytą wiedzę , poszerzać swoje umiejętności . Przedstawicielowi Gminy podziękowaliśmy za Patronat nad naszym Turniejem .

Przy grze planszowej jest mnóstwo emocji, występuje zdrowa konkurencja i zawsze sprawiedliwe zwycięstwo. ORTO-GRA cieszy się uznaniem dzieci startujących w tym turnieju i ich nauczycieli. Co roku każda ze szkół podstawowych gminy chętnie zgłasza swoją drużynę do udziału w turnieju.

Puchar zdobywany przez drużyny jest przechodni. Los sprawia , że co roku cieszy się inna szkoła, są radosne inne dzieci i zadowoleni ich rodzice oraz nauczyciele. Jak do tej pory tylko raz zdarzyło się, aby dwa razy pod rząd ta sama drużyna zdobyła puchar, szczęście dopisało Szkole Podstawowej nr 3. Również i ci, którym los nie sprzyjał, są zadowoleni, ponieważ wszyscy otrzymują atrakcyjne narody.

W 10 jubileuszowym turnieju „ORTO-GRA” zwyciężyła:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kaławie

2 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu

4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu

5 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bukowcu

Wszystkie drużyny były dobrze przygotowane, ale oprócz wiadomości potrzebne jest szczęście w kulaniu oczek kostką, które to w dużym stopniu decyduje o kolejności startu oraz ukończeniu gry.

Nagrodę za największą ilość poprawnych odpowiedzi otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu.

Kibice ze wszystkich szkół dopingowali swoim drużyną znakomicie, zasłużyli wszyscy na nagrodę.. Jednak Komisja poprzez wyróżnienie chciała podkreślić pomysłowość i zaangażowanie kibiców Szkoły Podstawowej w Bukowcu.

04.04.2008                                                                                    Aneta Bernaś

Jak było, popatrzcie!

 

 

 

Lubuski  Konkurs  Recytatorski

Dnia 22 stycznia b.r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego, w którym wzięło udział 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy byli mocno zaangażowani w przygotowania, starali się dać z siebie wszystko, więc emocje były duże. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło grupę 6 uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w kolejnym, gminnym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród uczniów klas młodszych na wyróżnienie zasłużyły: Patrycja Szerszeniów, Ola Sima, Klaudia Masiewicz. Natomiast z klas starszych wyróżniono: Maję Matlę, Barbarę Terejko, Ilonę Garczyńską.

Niestety, w tym roku musimy zadowolić się jedynie udziałem w etapie gminnym, który odbył się 26 lutego i nie przyniósł nam oczekiwanych sukcesów.

Naszym wspaniałym szkolnym recytatorkom życzymy wytrwałości w dążeniu do dykcyjnej doskonałości i wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

Marzena Domańska


22 lutego br. reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła już po raz kolejny udział w V edycji etapu wojewódzkiego Turnieju BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie” . Zawody odbyły się tym razem w Szkole Podstawowej w Nowym Kramsku. Przedstawiciele naszej szkoły to: Bartek Duda, Ania Czop i Ania Szpiganowicz – reprezentacja, która zajęła I miejsce w eliminacjach do zawodów wojewódzkich. I tym razem uczniowie nas nie zawiedli,

wykazali się wspaniałym przygotowaniem, dzięki któremu zdobyliśmy 3 miejsce. Wygraliśmy szósty już rower dla szkoły oraz aparat cyfrowy oraz puchar. Uczniowie również nie wrócili z pustymi rękoma, każdy z nich otrzymał odtwarzacz MP4. Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia i wiedzę.

Stosowne podziękowania wręczył obecny na imprezie Wicekurator Ferdynand Sańko. Gratulujemy.

Magdalena Duda


Program ferii zimowych    


W minionym tygodniu odbył się Zimowy Konkurs Głośnego Czytania. Osiemnastu uczestników z klas II - VI popisywało się piękną dykcją i wyraźną wymową. I miejsce zajęła Maja Matla z klasy czwartej. Drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom z klasy piątej: Ani Czop oraz Martynie Słowińskiej. Natomiast wyróżnienie otrzymał uczeń klasy drugiej - Maciej Duda. Zwycięzcom gratulujemy.

 


Ostatni dzień w szkole w tym roku minął w świątecznej atmosferze. W klasach odbyły sie spotkania opłatkowe z wychowawczyniami, a potem wspólne obejrzenie jasełek i kolędowanie. Każda z klas zaśpiewała a capella wcześniej wylosowaną kolędę. Gościnnie wystąpiły też sześciolatki, które w nagrodę otrzymały pierniki zdobione przez naszych uczniów.  Na pożegnanie klasy otrzymały w podarunku od Pani Dyrektor  wiklinowe choinki ozdobione czekoladkami.

 


W klimat świąt Bożego Narodzenia zaczęliśmy już wchodzić 6 grudnia. Dość liczna grupa uczniów wybrała się do Opery w Poznaniu na niezwykły balet "Dziadek do orzechów".  Inna grupa 11 grudnia wybrała się do Berlina, by zobaczyć , jak nasi sąsiedzi z zagranicy przygotowują się do tych świąt. Przy tej okazji zwiedziliśmy także Muzeum Przyrody. Największym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje multimedialne. Niestety, nie udało nam się zobaczyć panoramy Berlina, gdyż wieża telewizyjna tonęła we mgle.

Jednak wiele atrakcji czekało na nas na jarmarku bożonarodzeniowym. Kolorowe stragany, słodkości, świecidełka....


Złaknieni dobrej zabawy i optymistycznych wróżb, wzięliśmy udział w szkolnej zabawie andrzejkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.  Przed tradycyjnym laniem wosku co odważniejsi spróbowali swojego talentu w występach karaoke. Dzięki rodzicom nie opadaliśmy z sił, ponieważ mogliśmy się posilić smacznymi wypiekami. Na następne wróżby musimy czekać cały rok.


24 listopada grupa osob zainteresowanych grami komputerowymi wybrała się na Targi Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena 2007. Wielkie wrażenie zrobiła liczba chętnych do obejrzenia tego wszystkiego, co oferowali wystawcy. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Fantasy, gdzie można było poznać rożne ciekawe gry planszowe i strategiczne.

 


W czwartek 17 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie odbyły się eliminacje do V finału wojewódzkiego konkursu pod hasłem "W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE".

Do konkursu przystąpiło 19 drużyn składających się z trzech zawodników (po jednym reprezentancie klas czwartych, piątych i szóstych). Konkurs składał się z dwóch etapów: testu sprawdzającego wiedzę i testu sprawnościowego  na rowerze.

Nasza szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Bartłomiej Duda kl. IV, Anna Czop kl. V, Anna Szpiganowicz kl. VI . Uczniowie spisali się świetnie zajmując I miejsce. Uczestnicy otrzymali wspaniałe torby sportowe, a szkoła powiększyła kolekcje rowerów o nowe Wigry III.

Równocześnie odbywały się eliminacje w dwóch jeszcze miastach: w Lubsku i Otyniu. Żadnej szkole nie udało się przebić naszej pozycji i w ogólnym rankingu na 46 szkół jesteśmy na pierwszym miejscu, co otwiera nam drogę do finału, który odbędzie się w styczniu. Trzymamy kciuki.

Opiekun drużyny Magdalena Duda wyraża serdeczne podziękowania za wkład pracy uczniów w przygotowania do konkursu. Gratulujemy.

Szczegóły na stronie www.brd.zgora.pl

 


12 listopada klasa szósta uroczystym apelem przybliżyła swoim młodszym koleżankom i kolegom historię Święta Niepodległości. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali nasz hymn narodowy. Najgłośniej jednak śpiewała klasa czwarta, która niedawno na lekcjach muzyki poznawała wszystkie zwrotki tej pięknej pieśni.

Dzień wcześniej reprezentanci pocztu flagowego wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.


11 października oficjalnie w gronie naszej społeczności powitaliśmy pierwszoklasistów. Podczas  ślubowania niejednemu pierwszakowi mocniej zabiło serce ze wzruszenia. Uczniowie klasy drugiej  zadbali o oprawę artystyczną tej uroczystości. Przed naszymi pierwszakami sześć lat szkolnej przygody z Czwórką. Życzymy im samych sukcesów.

 


6 października po raz piąty odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.  Tym razem przecieraliśmy wędrowne szlaki na zachód od Międzyrzecza. Klasy I - III szły szlakiem Kursko - Gorzyca. Po drodze uczyły się rozpoznawać znaki oznaczające różne szlaki turystyczne.

Uczniowie klas IV - VI mieli do przebycia nieco dłuższą trasę, ale za to zobaczyli, jak działa prawie stuletnia elektrownia wodna w Bledzewie.

Na wszystkich na mecie czekała pyszna grochówka i ciasta wypieku wielu Mam.

Za pomoc w przygotowaniu tej imprezy szczególnie dziękujemy naszym przewodnikom PTTK - P. Mikołajczykowi oraz
Cz. Woźniakowi. O to, byśmy nie opadli z sił, zadbali Państwo Szlachtyczowie oraz Pan A. Sajda.

 


Tegoroczny Dzień Języków polegał na wykonaniu plakatu promującego Niemcy, jako że w naszej szkole dzieci uczą się języka niemieckiego. Najciekawsze prace wykonały : Emanuela Latuszek, Anna Czop, Karolina Elman.


3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po wakacjach wszystkich serdecznie powitała w szkolnym mundurku pani Dyrektor, Alicja Błochowicz.  Do pierwszej klasy przyszło 24 uczniów, a ich wychowawczynią będzie pani Izabela Iwan. Opiekę nad klasą czwarta będzie sprawować w tym roku pani Malwina Środa.

 

Data ostatniej aktualizacji: 19-10-2012 22:26