Archiwum 2012_2013

Strona główna
Aktualności
Społeczność szkolna
Podręczniki
Plan lekcji
Projekty EFS
Rekrutacja
Rzecznik Praw Ucznia
Bezpieczny Internet
Wieści pedagoga
Wieści psychologa
Harcerstwo
SKKT Bezdroża
Świetlica
Po lekcjach...
Sport
Nasi Przyjaciele
Kronika
Publikacje nauczycieli
Szkolne Echo
Ciekawe strony

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzyrzeczu w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

Pobierz ulotkę pt. „Bezpieczne Wakacje”

Festyn rodzinny

15 czerwca w Zespole Edukacyjnym odbył się Festyn Rodzinny promujący różnorodne aktywne formy rodzinnego spędzania czasu. W przygotowanie imprezy zaangażowali się rodzice dzieci i uczniów oraz nauczyciele i pracownicy obsługi.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi  przygotowano stoiska gastronomiczne (pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bigos, zupa pomidorowa, sałatki, słodkie wypieki mam, gofry, napoje, kiełbasa z grilla), punkt malowania twarzy, strzelanie z wiatrówki i łuku, rodzinne malowanie farbami, skoki na trampolinie, bieg na orientację, zdalne kierowanie samochodzikiem Monster-track, punkt harcerski z wróżbami, pokazy ratownictwa i prezentacja wozu strażackiego. Był także czas na występy przedszkolaków i uczniów oraz prezentację uczniowskich zainteresowań.  Swoje pięć minut miał także iluzjonista, który starał się oczarować młodą widownię.  W ramach popularyzacji czytania przygotowano również stoisko z książkami.

Festyn pokazał, że cała społeczność Zespołu Edukacyjnego może się świetnie bawić. A dobrym sprzymierzeńcem okazała się także pogoda.

foto

Z wizytą w Neuenhagen

14 czerwca grupa 10-orga uczniów zaangażowana we współpracę polsko-niemiecką pojechała do Bad Freienwalde-Neuenhagen  z rewizytą  do  swoich rówieśników. Połączyła nas wspólna praca nad kalendarzem na 2014 r. Pracujemy nad ilustracjami do kalendarza. Wcześniej wymyśliliśmy, że będzie to historia pewnej przyjaźni  między młodą Niemką a Polakiem. Rodzice dziewczyny przyjechali do Szczecina z Niemiec, bo jej ojciec tam dostał pracę. Ciąg dalszy historii powoli się rozwija.

Spotkanie było przygotowane przez gospodarzy perfekcyjnie. Przywitanie było iście po królewsku, bowiem przed szkołą przywitała nas uczniowska orkiestra. Następnie Pan Dyrektor zaprosił nas na mały poczęstunek. Opowiedział o swojej szkole i wręczył dwie szkolne maskotki, symbol szkoły. Nazwa tej maskotki to skrót pierwszych liter miejscowości, z których pochodzą uczniowie tej szkoły. Otrzymaliśmy także piłkę do gry w futbol. Wszyscy uczestnicy tego spotkania złożyli na piłce swoje podpisy. My z kolei wręczyliśmy dokumentację fotograficzną ze spotkania w naszej szkole.

Zwiedziliśmy także szkołę. Zajrzeliśmy również do sal, w których odbywały się ostatnie przed wakacjami lekcje. W każdym pomieszczeniu odbywają się inne lekcje. Mają pracownię techniczną, salę komputerową, gabinet muzyczny, salę do nauki języka angielskiego. Tylko biblioteka przypomniała naszą bibliotekę.

Po obiedzie wspólnie wybraliśmy się na zwiedzanie okolicy. Zobaczyliśmy czynną podnośnię statków, która przenosi jednostki pływające na wysokości 36 m, choć sama podnośnia ma wysokość 40 m. Szczególny podziw dla tego dzieła techniki wykazywał Kacper. W Bad Freienwalde pożegnaliśmy się z Panem Dyrektorem, który musiał wracać do swoich obowiązków. A my pod opieką przewodnika (znanego nam już ze Wspólnego Wędrowania) ruszyliśmy poznawać miasteczko. W kościele św. Mikołaja wysłuchaliśmy opowieści o Kacprze. Przed ratuszem zobaczyliśmy herb miejscowości. Potem spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami miasteczka, aż dotarliśmy na wzgórze Apothekerberg, by zobaczyć urokliwy pałacyk w stylu klasycystycznym. W oddali widzieliśmy znaną nam Wieżę Bismarcka. Na koniec przewodnik pokazał dziwną kamienicę, na tle której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Zmęczeni wróciliśmy do Neuenhagen. Christina pokazała nam swój pałacyk, który postanowiła odnowić i przeznaczyć na miejsce wystaw swoich prac fotograficznych.

Nasi przyjaciele przyjęli nas niezwykle serdecznie. Widzieliśmy się po raz trzeci, ale rozmowom nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które zakończy pracę nad kalendarzem.

Nasz wyjazd mógł dojść do skutku dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta.

Dominika Baranowicz

Róża Masiewicz

 foto

 

Recytatorzy na start!

 

            Dnia 30 stycznia 2013 roku odbył się etap szkolny Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział aż 27 uczniów, w tym 20 z klas I-III i 6 z klas IV-VI.

            Wszyscy zebraliśmy się w szkolnej bibliotece o godz. 9.00. Na początku pani Marzena Domańska przywitała serdecznie uczestników i udzieliła wszystkim ważnych wskazówek dotyczących mówienia wierszy. Już po paru minutach uczniowie rozpoczęli swoje prezentacje. Robili to bardzo ciekawie, każdy na swój sposób. Niektórzy wybierali  humorystyczne  wiersze, którymi rozbawili słuchaczy, inni zaś stawiali na poważne utwory. Nie wszyscy jednak wypełnili do końca swoje zadanie. Częstym błędem recytatorów było zbyt szybkie mówienie. Myślę, że mogło być to wywołane stresem.

            Po zakończeniu  części konkursowej wyłonieni zostali następujący zwycięzcy, którzy weszli w skład szkolnej reprezentacji na etap gminny: Dominika Piosik z klasy I, Oliwia Grudniewska z klasy II, Katarzyna Matla i Jacek Bernaś z klasy III, Natalia Kaspryszyn i Klaudia Sima z klasy V.

            Wszystkim wyróżnionym gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów recytatorskich. Wszystkim recytatorom gratuluję odwagi, talentu i pasji.

                                                                                              Róża Masiewicz

Wiadomość z  ostatniej chwili:

W etapie gminnym, który odbył się w MOK 7 lutego 2013 r.,  na wyróżnienie rady artystycznej Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego zasłużyły nasze koleżanki:
Dominika Piosik i Katarzyna Matla.


Gratulacje! Cieszymy się z Waszego sukcesu.

 

Wycieczka do Berlina

Pewnego dnia dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła organizuje jednodniową wycieczkę do Berlina. Bardzo się z tego ucieszyliśmy!!! Celem wycieczki było poznanie berlińskich zabytków oraz zobaczenie na żywo jarmarku bożonarodzeniowego.

Nie mogliśmy się już doczekać tego szczególnego dnia. Gdy jednak on nastąpił, byliśmy wszyscy niezwykle podekscytowani. Wycieczka odbywała się trzynastego grudnia br. Spod portierni wyjechaliśmy przed ósmą. W autokarze byli uczniowie klas II-VI. Wszyscy świetnie się dogadywaliśmy. Droga upłynęła nam szybko i miło.

Niestety pogoda nie była taka, jakiej oczekiwaliśmy. Było mroźno i wiał silny wiatr. A otaczający nas świat był pokryty śnieżną pierzyną. Jednak nie było to dla nas wielka przeszkodą. Musieliśmy jakoś wytrwać.

Gdy dotarliśmy na miejsce, udaliśmy się do wspaniałego Muzeum Techniki! Bardzo nam się tam podobało. Na początku musieliśmy odebrać zarezerwowane wcześniej bilety. Później mogliśmy już spokojnie podziwiać. Można było zobaczyć modele statków, stare wagony i wiele innych interesujących rzeczy.

Potem poszliśmy do siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Tam dostaliśmy ulotki o tym miejscu oraz audioprzewodniki. Dzięki nim, chodząc po oszklonej kopule, mogliśmy posłuchać informacji o Berlinie. Mówiono tam, gdzie umiejscowiony jest jakiś budynek, gdzie go szukać itp. Audioprzewodniki to bardzo ciekawy pomysł ,by dowiedzieć się o danym mieście. Mnie również się to podobało. Uważam, że było to jedno z najciekawszych miejsc, jakie mieliśmy okazję zobaczyć.

Następnie poszliśmy pod Bramę Brandenburską. Tam zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe, które jest naszą wspólna pamiątką. Niedaleko od bramy znajdował się mały sklepik z pamiątkami, gdzie mogliśmy sobie coś kupić. Prawie wszyscy skorzystali z okazji.

Byliśmy również przy pomniku Holocaustu. Miejsce szczególne, ale niewielu jeszcze to zrozumiało. Dla wielu osób była to wielka atrakcja. Na moment mogliśmy znaleźć się w labiryncie.

Następnie udaliśmy się na ciepły posiłek. Zjedliśmy berlińską Currywurst, czyli kiełbaskę pieczoną z przyprawą curry w sosie własnym. W restauracji troszkę się rozgrzaliśmy. Stamtąd ruszyliśmy w dobrych humorach na Jarmark Bożonarodzeniowy. Był to najważniejszy punkt programu naszej wyprawy do stolicy Niemiec. Jarmark zrobił na nas ogromne wrażenie. Czuliśmy się na nim wspaniale. Kolorowe światła, świąteczne dekoracje i melodie wprowadziły nas w już w Boże Narodzenie. Zakupiliśmy upominki dla siebie i najbliższych, posmakowaliśmy np. wypieków berlińskich, owoców w czekoladzie czy migdałów. Hmmm szkoda, ze nie ma takich miejsc w naszych, polskich miastach.

Ok. godziny 18 ruszyliśmy w drogę do domu. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do naszych domów. Opowieściom nie było końca…Niektórzy przez to nie mieli siły wstać następnego dnia do szkoły.

                                                                                                                             Uczniowie:

Róża Masiewicz, Kacper Fiałka,

Jakub Walczak, Jakub Szadura,

Aleksandra Czop, Natalia Kaspryszyn

Album

7 grudnia 2012 r. społeczność Zespołu Edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu miała zaszczyt gościć w swych murach nowego biskupa pomocniczego Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ks. Tadeusza Lityńskiego. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z gronem pedagogicznym, a następnie z całą społecznością szkolną w sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce ceremonia powitania dostojnego Gościa przez przedstawicieli uczniów. Uczniowie kl. I-II i VI zaprezentowali szkołę w krótkim programie artystycznym, a następnie wszyscy w skupieniu wysłuchali katechezy ks. Biskupa.

Na koniec Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Magdalena Duda

16 października uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Najpierw jednak musieli odczynić złe czary, które mogłyby przeszkodzić im w nauce. Ważny egzamin, przygotowany przez uczniów klasy czwartej i piątej, zdali doskonale. Pokazali, że umieją śpiewać, tańczyć i pięknie mówić. Pani dyrektor nie miała więc wątpliwości, czy osławionym już ołówkiem przypieczętować przynależność pierwszaków do braci Czwórkowej. Ślubowanie miało podniosły charakter. Uczniowie otrzymali czapeczki oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzice natomiast przygotowali słodki poczęstunek. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do życia szkoły.

Dumni pierwszoklasiści pełni wrażeń wracali ze swoimi rodzicami do domów.

Album

15 września połączyliśmy dwie imprezy. Sprzątaliśmy świat oraz bawiliśmy się. Była to impreza integracyjna dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Najpierw wszyscy uczestnicy sprzątali okoliczne tereny. Worków ze śmieciami nazbierano niemało, oj niemało. Następnie dla zmęczonych był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Posileni uczniowie mogli zabrać się za realizację przydzielonych zadań. Należało rozwiązać zagadki przyrodnicze, ułożyć puzzle, wykonać pracę plastyczną związaną z ziemniakami, wykazać się znajomością ortografii i kaligrafii, a na koniec sprawnością fizyczną. Pani pielęgniarka przeprowadziła kolejne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Na koniec dla wszystkich były ziemniaki z ogniska przygotowane przez pana Jasia oraz pyszna zupa pomidorowa serwowana przez panią Mirkę i panią Gabrysię.

Album

3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po wspólnym spotkaniu informacyjnym na placu apelowym uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami. Jak zwykle największe emocje przeżywali pierwszoklasiści, dla których rozpoczął się nowy etap w życiu - edukacja szkolna.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów szkolnych na miarę swoich możliwości.

 

Ostatnia aktualizacja: 06-września-2013 20:36