24 czerwca

Wakacje

O godz. 9:00 po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Na uroczystym apelu pani Dyrektor oraz nauczyciele podsumowali rok szkolny 2015/2016. Głos zabrali także goście: przedstawicielka Gminy Międzyrzecz,  Kierownik Wydziału Społecznego, pani Ewelina Izydorczyk-Lewy oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Dariusz Grabowski. Medal Przyjaciel szkoły otrzymali następujący rodzice: A. Gomuła i M. i R. Pielowie.

Słonecznych i miłych wakacji!

 

23 czerwca

Wczesnym popołudniem odbyła się uroczystość podsumowania sześcioletniej edukacji rocznika 2010/2016. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele miejscowych władz: Zastępca Burmistrza Międzyrzecza, pani Agnieszka Śnieg oraz Dyrektor GZO, pani Izabella Korejwo.

Tradycyjnie na otwarcie uroczystości szóstoklasiści wraz z nauczycielami zatańczyli poloneza. Potem pani Dyrektor, Alicja Utrata-Błochowicz wreczyła nagrody  uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Byli to: J. Bernaś, M. Chudzińska, M. Hanke, J. Kaczmarek oraz K. Matla. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice wyróżnionych uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali także dyplom absolwenta. Wyróżnienie otrzymał także nasz przyszły mistrz piłkarski, J. Kaczmarek.

Ważnym momentem było także przekazanie pocztu flagowego uczniom klasy piątej. Decyzją Rady Pedagogicznej nowy poczet flagowy będą reprezentować:
G. Baranowicz, O. Grudniewska oraz G. Kozibroda.

Panie: A. Leśkiewicz oraz D. Karatysz otrzymały medal Przyjaciela szkoły.

Na zakończenie szóstoklasiści jeszcze raz zaprezentowali swoje zdolności w programie artystycznym.

 

 

15 czerwca

Diecezjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski w Międzyrzeczu

W Międzyrzeczu odbyły się Wojewódzkie i Diecezjalne obchody 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę. W korowodzie historycznym i inscenizacji między innymi wzięło udział troje naszych uczniów, którzy wcielili się w trzy ważne postacie: Mieszka I, Dobrawy i biskupa Jordana. Może jest to zapowiedź ich ciekawej przyszłości. Czas pokaże.

15 czerwca

III Biblioteczna Gra Miejska
1050 rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę

Zespół pięcioosobowy w składzie: Greta, Ola, Oliwia, Gabryś i Jakub reprezentował naszą szkołę w III Bibliotecznej Grze Miejskiej, która w tym roku przebiegała pod hasłem 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę.

Gra wymagała nie tylko znajomości historii początków naszego państwa, ale i znajomości naszego miasta. Okazuje się, że wszyscy wiedzą, jak dojść do wyznaczonych miejsc, ale nie wszyscy przywiązują wagę do nazw ulic.

Zadania wymagały dobrej współpracy grupy i znajomości wybranych zagadnień.

Nasza drużyna zajęła trzecie i miejsce i musieliśmy oddać puchar przechodni lepszym, drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Za rok znowu się spotkamy na grze miejskiej, którą przygotują panie z Biblioteki Miejskiej.

Galeria

10 czerwca

Jak nie czytam, jak czytam.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji masowego czytania Jak nie czytam, jak czytam. O godz. 10:00 110 uczniów zebrało się na boisku szkolnym, by czytać swoją ulubioną książkę. Potem na płycie boiska każdy zapisał kredą tytuł swojej książki. Następnie przemaszerowano uliczkami szpitala prezentując na transparentach hasła związane z czytaniem, np. "Młody czyta więcej”, „W całej Polsce czytają dzieci”, „No przecież czytamy!”, „Czytania uczcie się od nas”. Na zakończenie klasa III wszystkich uczestników przemarszu częstowała piernikami ofiarowanymi przez jedną z mam.

Naszą akcją pokazaliśmy, że uczniowie jednak czytają książki.

Galeria

10 czerwca

Wycieczka klasy V

Klasa V pojechała na jednodniową wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Atrakcją była jazda  szynobusem.

Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy było Centrum Nauki Keplera. Tam spędziliśmy ok. 2 godzin. Między innymi, obejrzeliśmy seans pt. „Ziemia, Słońce, Księżyc”. To niesamowite uczucie przenieść się w przestworza wszechświata.

Potem obowiązkowa wizyta w McDonalds.

Kolejnym punktem wycieczki była „Fabryka Słodkości”. Tam odbyły się warsztaty i pokaz wyrabiania masy do cukierków, żelków i lizaków. Następnie każdy z nas zrobił własnego lizaka, którego mógł zabrać do domu.

Z „Fabryki słodkości” udaliśmy się do Palmiarni, by podziwiać piękne rośliny, ryby i żółwie.

Kolejno udaliśmy się na spacer po deptaku. Tam zjedliśmy pyszne lody i wyruszyliśmy na PKP w Zielonej Górze.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.

                                                                                                                    Uczniowie klasy V

 

8 czerwca

I  TURNIEJ SPORTOWY DLA KLAS  I-III

Mali Mistrzowie

W naszej szkole odbył się I Turniej ”Małych Mistrzów”. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz m.in. proponowanie dzieciom ciekawych form aktywności ruchowej. W imprezie uczestniczyli uczniowie z czterech szkół podstawowych naszej gminy. Po przywitaniu i krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do 10 konkurencji sportowych. Trzeba było wykazać się szybkością, sprawnością ruchową, siłą, a także umiejętnością współpracy w drużynie. Wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem skakali, kozłowali piłkę, pokonywali tor przeszkód i dopingowali się wzajemnie. Turniej zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.

Puchar i złote medale zostały wręczone uczniom ze SP nr 2, którzy zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu. Nasi mali sportowcy zajęli zaszczytne III miejsce i z dumą przyjęli z rąk pani dyrektor brązowe medale.

Pożegnaliśmy uczestników sportowej zabawy okrzykiem: Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie. Jesteśmy pewni, że turniej wpisze się na stałe w życie naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkie drużyny do wspólnej zabawy w następnym roku szkolnym.

Galeria

4 czerwca

Festyn Rodzinny

Po raz kolejny cała społeczność Czwórki integrowała się podczas Festynu Rodzinnego., który uroczyście otworzyła pani Dyrektor, Alicja Utrata-Błochowicz wraz z  Przewodniczącym Rady Rodziców, panem Dariuszem Grabowskim.

Dopisała wspaniała słoneczna pogoda i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rodzice z przyjemnością podziwiali występy artystyczne swoich pociech. Uczniowie prezentowali swoje talenty artystyczne: śpiew, taniec i recytację. Inni ciekawie opowiadali o swoich pasjach: militaria wojskowe, makieta bitwy, modelarstwo okrętowe czy gra na wiolonczeli. Ratownicy medyczni prowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Na Kiermaszu Przeczytanych Książek można było także nabyć interesujące książki. Atrakcją były także odnowione metodą decoupage krzesła i ozdobne skrzyneczki. Chętni mogli sprawdzić się na sportowym torze z przeszkodami, na strzelnicy czy popróbować dawnych walk rycerskich. Na boisku szkolnym w towarzystwie klauna można było robić bańki mydlane, poskakać na trampolinie, poprosić o wymalowanie twarzy czy zdjęcie na niezwykłym motocyklu.

Mamy zadbały o przysmaki dla wszystkich uczestników. Oj, było w czym wybierać: gofry, różnego rodzaju ciasta, lody, frytki, napoje, kiełbaski z rożna, chleb ze smalcem, grochówka, bigos...

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego festynu należą się wielkie podziękowania.

Kolejna udana impreza integracyjna za nami.

Galeria

2 czerwca

W tym roku z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca uczniowie z klasy I, II, III i 6 uczniów z kl. IV wybrały się na wycieczkę do Gorzowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta. Ciekawostką było zapoznanie się z maszyna do pisania dla niewidomych. Drugim punktem programu było obejrzenie w Teatrze im. J. Osterwy sztuki pt. „Mały książę”. Dzieciom podobała się wędrówka Małego Księcia po wszystkich planetach.

Na uwagę zasługuje bardzo pomysłowa scenografia oraz wzruszająca muzyka.

Mały Książę wprost zaczarował dzieci. Na zakończenie naszej wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w teatrze.

Galeria

Bernadeta Toczek-Kaczmarek

1 czerwca

Dzień Dziecka

W ulubiony dzień wszystkich dzieci nie było zajęć dydaktycznych. Można było za to  pobawić się z rówieśnikami i pójść ze swoją wychowawczynią na lody, choć pogoda wcale nie dopisywała. Trzy klasy uczyły się kodowania w programie Scratch. W południe cała szkoła na zaproszenie pana Burmistrza, Remigiusza Lorenza, udała się do hali sportowej na Gminny Dzień Dziecka. Wszyscy się doskonale bawili, a jak było popatrzcie sami.

Galeria

26 kwietnia

Powitanie wiosny

 40-osobowa grupa najmłodszych dzieci uczestniczyła w polsko-niemieckim Święto Wiosny. Pogoda tego dnia była przysłowiowa „Kwiecień plecień, bo przeplata.” Na terenie zoo Oderbruchzoo w Altreetz imprezę rozpoczął niemiecki regionalny chór amatorski, a po nim wystąpiły dzieci z niemieckiego przedszkola oraz goście z Polski. A potem dzieci miały czas na podziwianie zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kangurzyca, u której w torbie grzał się mały kangurek. Organizatorzy przygotowali także koło fortuny, gdzie każdy coś wygrywał. Inne atrakcje przygotowane dla dzieci to malowanie twarzy, mini warsztaty plastyczne. Całe spotkanie służyło edukacji ochrony środowiska i ekologii oraz rozwoju wspólnych regionalnych tradycji.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Po rozum do głowy dla klas I-III. W tym roku konkurs był pod hasłem „W ogrodzie’. Do zmagań konkursowych przystąpiły 4 drużyny trzyosobowe ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy trzeciej-Piotr Piela i Wiktor Gomuła oraz uczeń z klasy drugiej-Dorian Nowaczyk. Uczniowie rozwiązywali 9 zadań, do których musieli wykorzystać umiejętności matematyczne, słuchania i zapamiętania rzeczy występujących w tekście, poprawnego zapisu wyrazów z trudnościami ortograficznymi, posługiwania się mapą, a chyba najtrudniejszą umiejętnością było rozpoznanie ziół ogrodowych. Każdy uczestnik został nagrodzony owocami i drobnymi upominkami.

Opiekun Bernadeta Toczek-Kaczmarek

22 kwietnia 

Międzyszkolny Konkurs Biblijny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym pod hasłem Miłosierni jak Ojciec, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu. Uczestniczyły w nim reprezentacje z 13 szkół. Uczniowie pisali test dotyczący znajomości Ewangelii św. Łukasza.

Naszą szkołę reprezentowała grupa 3 uczniów wyłoniona w eliminacjach szkolnych: Dominika Sikorska, Monika Hanke i Jakub Iwan.

Nie znaleźliśmy się wprawdzie w pierwszej trójce, jednak nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością Ewangelii św. Łukasza. Za swój udział otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulacje.

 

21 kwietnia 

Międzyszkolny Turniej Ekologiczny dla klas I-III

 Żyjmy ekologicznie

Trzy uczennice z klasy trzeciej: Weronika Milewska, Jaśmina Pietrusik i Aleksandra Stutko przystąpiły do Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego dla klas I-III, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu. Dziewczynki rozwiązywały zadania dotyczące przyrody, wykazały się znajomością słownictwa ekologicznego oraz szeroką wiedzą z ekologii, o parkach narodowych, znajomością zwierząt i roślin chronionych w Polsce.

Tematem wiodącym Konkursu była ochrona środowiska i zagrożenia wynikające z rozwoju gospodarki.

Uczniowie wszystkich szkół podstawowych wykazali się doskonałą znajomością zagadnień dotyczących ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Opiekun Bernadeta Toczek-Kaczmarek

20 kwietnia 

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Dzięki hojności Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury do naszej szkoły zawitała autorka książek dla dzieci, pani Eliza Piotrowska. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej. Rozpoczęła je pani Krystyna Pawłowska,  starszy kustosz Biblioteki Miejskiej w Międzyrzeczu, która poinformowała dzieci o ważnych świętach książek w kwietniu: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Następnie nasz gość, pani Eliza, opowiadała o serii książek o cioci Jadzi - bohaterce niezwykle pomysłowej i nadzwyczaj sympatycznej. Uczestnicy tego spotkania, uczniowie klas I-III, uważnie słuchali  barwnych opowieści pisarki. A potem nastąpiła seria pytań uczniowskich o Brazylię, o warsztat pisarski, o dzieciństwo... Pani Eliza, na prośbę dzieci, powiedziała kilka zdań po włosku i po portugalsku (Językiem urzędowym w Brazylii jest język portugalski, który jednak różni się znacznie od używanego w Portugalii. Przede wszystkim brazylijski jest bardziej miękki i melodyjny, jest też wzbogacony szeregiem słów i zwrotów z języków brazylijskich Indian i byłych niewolników z Afryki).

Pani Elizie przypadł zaszczyt wręczenia nagród książkowych uczniom, którzy w ciekawy sposób prowadzą swoje dzienniczki lektur. Byli to Piotr i Ola z klasy III oraz Julia i Samuel z klasy II.

Uczniowie podziękowali gościowi za ciekawe i miłe spotkanie kwiatami. Weronika z klasy III wręczyła pani Elizie napisany przez siebie wiersz, a Maja z klasy I swój rysunek z łabędziem.

Na koniec spotkania pisarka podpisywała  dzieciom swoje książki o Cioci Jadzi.

 

2 kwietnia 

XVII Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE 2016

W sali kinowo-widowiskowej MOK odbył się  - etap gminny. Naszą szkołę  reprezentowało  5 uczniów- Ewa Utraczyk, Lena Gomuła, Julia Jędraszak, Aleksandra Stutko oraz Damian Kawałek.

Wyniki:

 • Julia Jędraszak- laureat

 • Aleksandra Stutko- wyróżnienie

 • Damian Kawałek- wyróżnienie

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

 

10 marca 

Szkolny Konkurs Piosenki

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie dzieci artystycznie uzdolnionych, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie uzdolnień wokalnych. Wzięło w nim udział 19 wykonawców z klas I-VI oraz przedszkola. Wokaliści prezentowali jeden utwór.

Do kolejnego etapu przesłuchań zakwalifikowały się następujące osoby: Ewa Utraczyk, Natasza Kanonik, Maja Huczko, Lena Gomuła, Zuzanna Makarewicz, Julia Jedynak, Julia Jędraszak, Aleksandra Stutko, Damian Kawałek, Greta Kozibroda.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

8 marca

Klasa V zorganizowała uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet.   Wystawiła przedstawienie pt. „Książę szuka żony”. Realizacja ta została nagrodzona gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, a publiczność była zadowolona z „małych aktorów”. Na uroczystość przybyli również rodzice dzieci, którzy podziwiali grę aktorską swoich pociech. Po apelu wszyscy rozeszli się do klas. Oto kilka zdjęć z przedstawienia:

 

23 lutego

Lubuski Konkurs Recytatorski w naszej szkole

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu wzięli udział w szkolnych eliminacjach do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W lutym wyłoniono najlepszych szkolnych recytatorów, którzy reprezentowali szkołę w prezentacjach gminnych. Byli to uczniowie: Zuzanna Makarewicz z klasy I, Weronika Milewska z klasy III, Piotr Piela z klasy III, Dominika Piosik z klasy IV, Greta Kozibroda z klasy V.

 Wszyscy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności na przeglądzie PRO ARTE 2016,  który odbył się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury 23 lutego 2016 roku. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.

 Rada artystyczna konkursu przyznała tytuły laureata oraz nominacje na etap powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego za najlepsze wykonania trojgu uczniom z klas I-III, w tym naszej koleżance z klasy III Weronice Milewskiej. W starszej grupie recytatorów wśród trójki laureatów znalazła się z kolei uczennica klasy IV Dominika Piosik. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Marzena Domańska

 

17 lutego

Wycieczka w Kosmos

17 lutego klasa trzecia pojechała na wycieczkę do Zielonej Góry. Program wycieczki obejmował wizytę w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W Planetarium podczas seansu filmowego ZIEMIA, KSIĘŻYC I SŁOŃCE dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie?

Trzecioklasiści poznawali przedstawione w prosty i zabawny sposób podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Podczas seansu dzieci zobaczyły, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu te ciała niebieski. Pan prelegent opowiadał, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży czy lądowania na srebrnym globie.

Kolejne atrakcje to:  wystawa astronomiczna Układ Słoneczny oraz system do projekcji multimedialnych na sferycznym ekranie - kuli, stanowiska poświęcone planetom Układu Słonecznego i Księżycowi oraz meteorytom, a także słynnemu astronomowi – Johannesowi Keplerowi.

Następnym punktem wycieczki było Obserwatorium Astronomicznego Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, które znajduje się na najwyższym punkcie  wzgórza zielonogórskiego, w zabytkowej wieży Braniborskiej. Po wejściu  na szczyt wieży z tarasu widokowego można było podziwiać piękną panoramę miasta. Z powodu pochmurnej pogody nie udała się obserwacja przez teleskop plam na Słońcu.

Na pocieszenie można było się zapoznać z  prezentacją multimedialną i wysłuchać wykładu poprowadzonego przez astronoma dr Marka Sendyka nt. Słońca, Układu Słonecznego, planet, planetoid, komet oraz eksploracji kosmosu.

To była niezwykła wyprawa.

Bernadeta Toczek-Kaczmarek

17 lutego

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z grypą A/H1N1

22 grudnia

Jak co roku, w ostatni dzień przed feriami świątecznymi, w szkole urządzane są wigilie klasowe. Sprzyja to integracji zespołów klasowych. Uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiają o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewają kolędy i kosztują świątecznych przysmaków.

Na zakończenie uczniowie ze szkolnego teatrzyku zaprezentowali spektakl o przyjaźni. Następnie można było wysłuchać piosenek o tematyce świątecznej. Cały program artystyczny powstał pod kierunkiem pań: Miłosławy Drożdżyńskiej, Kamili Mokrzyckiej. Grupę przedszkolną przygotowała pani Maria Puślednik.

Wszyscy artyści zostali obdarowani przez panią dyrektor, Alicję Utratę-Błochowicz świątecznymi piernikami, które corocznie zdobią uczniowie naszej szkoły.

 

7-23 grudnia

Już drugi raz nasza szkoła przystąpiła do Godziny Kodowania. Uczniowie klas II-VI  chętnie wybierali zadania oparte na grze Mincrafft. Mniej wprawni wybierali Kurs I. Może wciągną do tego swoich rodziców? Godzina Kodowania odbywała się na zajęciach komputerowych oraz na zbiórce zuchowej.

 

 

7 grudnia

Mikołajkowa wycieczka

W tym roku klasa II i III  postanowiły w nietypowy sposób obchodzić mikołajki.  Dzieci wybrały się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Program zwiedzania był bardzo bogaty. Na miejscu uczniowie zaczęli od spaceru po parku. Idąc leśną ścieżką edukacyjną pomiędzy modelami dinozaurów dzieci poznawały poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Nie zabrakło też czasu na zabawę na specjalnym placu.

Następnie dzieci mogły stworzyć własne ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Uczniowie obejrzeli  film o Świętym Mikołaju. Niespodzianką było spotkanie z Mikołajem, który opowiedział o zwyczajach świątecznych i tradycji mikołajkowej. Każde dziecko otrzymało paczkę od Mikołaja. Na zakończenie wykonano w saniach zdjęcie  z Mikołajem.

Bernadeta Toczek-Kaczmarek

1 grudnia

Konkursy przedmiotowe

Listopad minął pod hasłem konkursów przedmiotowych. Chętni uczniowie z klas V-VI sprawdzili swoją wiedzę w pięciu konkursach z: języka niemieckiego (5 uczniów), historii i społeczeństwa (3 uczniów), matematyki (8 uczniów), przyrody (6 uczniów) oraz języka polskiego ((8 uczniów). Do etapu rejonowego dostało się dwoje uczniów z klasy piątej:

Oliwia Grudniewska - język niemiecki,

Gabriel Baranowicz - język polski.

16 - 20 listopada

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Życzliwość pozwala rozwiązywać konflikty, integruje klasę oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.

Tę akcję rozpoczęliśmy od jednego dnia i chcemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Przyświecało nam hasło: „Dołącz do nas, bądź życzliwy”.

W tym czasie szkolne półpiętro zamieniło się w kolorowy „kącik życzliwości”. Tablice ozdobione zostały różnorodnymi pracami wykonanymi przez dzieci. Na „Drzewku Życzliwości” można było przeczytać cytaty i wierszyki na temat życzliwości. Działała „Poczta życzliwości”, za pośrednictwem której można było przesłać kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla koleżanki lub kolegi z innych klas. W każdej klasie wybrano jedną osobę, która zasługiwała na tytuł „Najbardziej życzliwej osoby”.

Ten czas stanowił doskonałą okazję, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom, ponieważ uśmiech, serdeczność, wzajemne ciepło są dobre na wszystko, jest wszystkim łatwiej, więc takie święto bardzo się wszystkim przydało.

 UCZEŃ ŻYCZLIWY

 • Jest życzliwie (przyjaźnie i przychylnie) ustosunkowany do ludzi i świata,

 • Z wszystkimi rozmawia życzliwie z uśmiechem,

 • Traktuje wszystkich z życzliwością, jest uprzejmy i uczynny

 • Zawsze pomaga Koleżankom i Kolegom, jest koleżeński, usłużny i lojalny,

 • Szanuje pracę innych ludzi,

 • Otacza opieką „słabszych” okazuje im więcej szacunku,

 • Nigdy nie zdobywa niczego szturmem, za pomocą łokci, kosztem innych,

 • Nigdy nie narusza cudzej prywatności,

 • Interesuje się zawsze losem swoich znajomych, przyjaciół, których spotkały życiowe kłopoty i niepowodzenia,

 • Stara się nie okazywać złego humoru, zdenerwowania, nie mówić podniesionym głosem w towarzystwie innych osób,

 • Jest skromny, stawiający sobie największe wymagania,

 • Potrafi przyznać się do swoich błędów,

 • Zawsze stosuje zasadę fair play – jasnej i uczciwej gry,

 • Pamięta, że słowność, to najważniejsza zasada kultury człowieka. Nie przyrzeka nigdy i niczego, czego nie jest w stanie spełnić,

 • Nigdy nie plotkuje, nie donosi, nie jest zawistny,

 • W rozmowie z innymi dba o kulturę słowa, nie używa ordynarnych słów z szacunku dla siebie i innych,

 • Umie słuchać innych,

 • W rozmowie jest zawsze grzeczny, spokojny i przyjemny,

 • Jest tolerancyjny wobec innych poglądów, upodobań i zainteresowań,

 • Zawsze stosuje zasady savoir – vivre, co oznacza znajomość norm towarzyskich, dobrego obyczaju, dobrych manier na co dzień, w kinie, teatrze itp.

 

20 listopada

W Krainie Pani Muzyki

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym. 23 listopada zapraszamy dzieci z przedszkola oraz klas I-III na kolejny koncert zatytułowany Jak tuba z harfą rozmawiała. Dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala muzyczne spotkanie odbędzie się w pięknie odrestaurowanej sali kinowej, która sprawia wrażenie prawdziwej sali koncertowej. Koncerty W krainie Pani Muzyki to:

 • ·   interesujące wyprawy w świat dźwięków,

 • ·   profesjonalny poziom wykonawczy,

 • ·   prezentacje instrumentów,

 • ·   kontakt z wykonawcami,

 • ·   utwory muzyczne od arcydzieł klasyki po melodie z dziecięcego repertuaru,

 • ·   oraz wiele niezapomnianych wrażeń.

10 listopada

Tradycyjnie klasa VI uświetniła w szkole obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu. Cztery dni później zuchy, harcerze oraz chętni uczniowie wzięli udział w II Rajdzie Niepodległości współorganizowanym z PTTK Oddział Ziemia Międzyrzecka. W tym roku wędrowaliśmy po Ziemi Międzychodzkiej, która to właśnie po 1918 roku wróciła do Polski. Wytrawni turyści otrzymali legitymacje członkowskie PTTK.

6 listopada

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła przystąpiła do programu ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie klas I-III przy pomocy rodziców szykowali zdrowy posiłek, który potem sami spożywali.

30 października

Dzień chleba

Uczniowie z Zespołu Szkół CKR w Bobowicku przygotowali dla naszych uczniów prezentację rodzajów chleba. Omówili wartości odżywcze i zaproponowali degustację chleba.

"Dzisiaj na zajęcia przyjechały do naszej szkoły uczennice ze szkoły w Bobowicku. Dowiedziałem się od nich, jak się robi chleb. Starsze koleżanki powiedziały nam, jaki chleb jest najzdrowszy. Na koniec nasi goście poczęstowali nas chlebem ze smalcem. Chleb ze smalcem nie bardzo mi smakował, ale zajęcia były interesujące."

uczeń klasy III

"Na zajęciach w szkole była mowa o produkcji chleba i o składnikach, z których piecze się chleb. Prowadzące mówiły, jaki rodzaj chleba jest najzdrowszy, a jaki najmniej zdrowy. Opowiadały również, jak w dawnych czasach piekło się chleb. Dowiedziałam się z tych zajęć, że chleb żytni jest bardzo zdrowy. Zajęcia były ciekawe.

uczennica klasy III

13 października

Ślubowanie pierwszoklasistów

13.10.2015 o godz. 17.00 w naszej szkole  odbyła się uroczystość Ślubowania klasy I. Do Ślubowania przystąpiło 26 uczniów 6 i 7 letnich. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie klasy II. Koledzy z klasy II przygotowali dla pierwszaków inscenizację utworów J. Brzechwy. Pierwszoklasiści również przygotowali ciekawy program artystyczny, po którym uroczyście zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Tradycyjnie pasowania dokonała pani Dyrektor, Alicja Utrata-Błochowicz. Uświetnieniem tej uroczystości były prezenty od rodziców i władz miasta.

12-16 października

Tydzień Kodowania

W dniach 12-16 października w naszej szkole odbędzie się Tydzień Kodowania. Każdy uczeń będzie miał możliwość spróbować swoich sił w kodowaniu i przekonać się, że to nie jest trudne.

 25 września

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jak co roku w pierwszym miesiącu nauki organizujemy imprezę integracyjną dla wszystkich uczniów, która połączona jest z pracą i zabawą.

Po przypomnieniu zasad poruszania się po drogach uczniowie wyruszyli w kierunku Żółwina. Pogoda słoneczna jak na zamówienie.

Dzięki uprzejmości Pana Huberta Zeha wszyscy uczniowie mogli "posmakować" pracy w polu przy zbiorach ziemniaków. Pierwsi po polu chodzili uczniowie z klas IV-VI. Po nich na pole wkroczyli ich młodsi koledzy.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2015

10 września

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką i Lupo

 Naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Towarzyszył im Lupo – maskotka lubuskiej policji oraz Mrówka – maskotka sklepów budowlanych. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” uczniowie klasy I oraz starsza grupa przedszkolna poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i uczyli się dbać o własne bezpieczeństwo. Dzieci praktycznie uczyły się przechodzić po pasach na prawdziwej jezdni.

Mrówka obdarowała wszystkie dzieci odblaskowymi prezentami.

1 września

Nowy rok rozpocząć czas

Na dworze upał niemiłosierny, a tu czas powrotu do szkoły. Z pierwszym dzwonkiem uczniowie z chęcią wrócili do szkoły. Ten dzień najbardziej przeżywali pierwszoklasiści i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie i poinformowała o zmianach w nowym roku szkolnym. Powodzenia w karierze szkolnej życzyli Ksiądz Proboszcz i Przewodniczący Rady Rodziców. Podczas apelu minutą ciszy uczczono 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po krótkich spotkaniach z wychowawcami uczniowie wrócili do domów, by korzystać z ostatnich uroków kończącej się laby.

Ostatnia aktualizacja: 12-września-2016 23:37